Türklerin seyahat etmeyi sevdiği ülkelerden biri olan Ukrayna'ya sadece nüfus cüzdanıyla seyahat edilebilmesi için anlaşmaya varıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki ülke vatandaşlarının sadece kimlik kartlarıyla seyahat edebilmesi için anlaşma yapıldığını açıkladı.

İçindekiler

Yaz ayına kadar yetişmesi planlanıyor

Kiev'da imzalanan protokole göre Türk vatandaşları pasaporta gerek duymadan sadece kimlikleriyle bu ülkeyi ziyaret edebilecek. Bilindiği üzere Ukrayna Türk vatandaşlarından turistik gezilerde 90 güne kadar vize istemiyordu. Ancak pasaportun da kaldırılmış olması pasaportu olmayan ya da süresi bitip de uzatmayı ek maliyet olarak görenler için cazip olacak. Yaz ayına kadar uygulamanın yetiştirilmesi planlanıyor.

Ukrayna

Uçak Bileti

 

Türkiye'den pek çok şehre direkt uçuş var

Ucuz oluşu eğlence hayatının da renkli olması sebebiyle Türklerin sevdiği ülkelerin başında gelen Ukrayna'da Kiev, Donetsk, Odessa gibi şehirlere direkt seferler var. Kiev ve Liviv gibi şehirlere uçuşlar yaklaşık 2 saat sürüyor. Ukrayna seyahatiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için Vizesiz ucuz tatil Ukrayna yazımıza göz atabilirsiniz.

kiev


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN