Süratlı ve konforlu, erken bilet alımlarında da ekonomik olan uçak yolculuğunu çok sevmeye başladık. Yolculuğunda uçağı tercih edenlerin sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5-6 artarken, yıl sonunda 130 milyon yolcunun uçak seyahatini tercih etmesi bekleniyor.

İçindekiler

6 firma 48 noktaya uçuyor

Bundan 5-10 yıl öncesine kadar zenginlere özgü olan uçak yolculuğu artık neredeyse hemen herkesin tercih ettiği bir sayahat türüne dönüştü. 10 yıl önce 2 merkezden 25 noktaya uçuş yapılırken, bugün 6 havayolu firması, 7 merkezden toplam 48 noktaya uçuyor. Uçak firmalarında ve havaalanlarındaki artışın ardından bir anda düşen fiyatların etkisiyle artık sadece tatile giderken değil, memleketine gidip gelirken de uçağı tercih ediyoruz.

Bu yıl 130 milyon kişinin uçması bekleniyor

Uçak Bileti

Geçen yıl iç hatlarda 58 milyon 258 bin kişi iç hatlarda, 59 milyon 362 bin kişi ise dış hatlarda olmak üzere toplam 117 milyon 620 bin kişinin uçtuğunu açıklayan Ulaştırma Bakanlığı, bu yıl sayının 130 milyonu geçeceğini tahmin ediyor.

Tatil mevsimini henüz başında yakalanan bu rakamlar gösteriyor ki uçak seyahati artık vazgeçilmez sayahat turlerimizin arasına girdi. Tatile çıkmayı ya da memleketinize gitmeyi düşünüyorsanız Enuygun uçak bileti sayfasına göz atmayı ihmal etmeyin. Gideceğiniz yere ilişkin tüm uçuşları görebileceğiniz gibi peşin ya da taksitli bilet satın alabilirsiniz.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN