Amerika kıtasında rotasını arttırmaya devam eden Türk Hava Yolları, Meksika’nın başkenti Mexico City ve ülkenin önemli turizm şehirlerinden Cancun’a direk uçuşlara başlıyor.

21 Ağustos’ta başlayacak haftada 3 gün

Türk Hava Yolları Meksika uçuşlarına başlıyor

21 Ağustos’ta başlayacak seferler haftada 3 gün olacak. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu unvanını kaptırmamaya kararlı olan Türk Hava Yolları, böylece Amerika kıtasında 19 noktaya uçmuş olacak. İstanbul’dan Mexico City’e Çarşamba, Cuma ve Pazar İstanbul’dan saat 20:55’de kalkış olacak. Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi Mexico City’den saat 05:30 kalkış Cancun 07:30 varış, Cancun’dan İstanbul’a şeklinde olacak. 

Dünyanın en yüksek başkentlerinden biri

Türk Hava Yolları Meksika uçuşlarına başlıyor

Amerika kıtasının önemli finans merkezlerinden biri olan Mexico City Meksika’nın da aynı zamanda başkenti ve en büyük şehridir. Aztekler medeniyetinin başkenti Mexsico City aynı zamanda çok yükseklere kurulmuş bir kenttir. Dünyanın en yüksek başkentlerinden biri kabul edilir.

Karayip kıyısındaki güzellik Cancun

Türk Hava Yolları Meksika uçuşlarına başlıyor

Meksika’nın Yucatan yarımadası üzerinde bulunan Cancun da ülkenin en önemli turistik merkezidir. Karayip kıyı denizi ve sahilleriyle ünlü bu şehirde Mayalar döneAminden kalma kalıntılarda bulunur.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2318 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.