Türk Hava Yolları yeni başlayan seferleri ile Ege’nin ve Türkiye’nin en önemli turizm, ticaret ve kültür merkezlerinden İzmir’i Avrupa kentlerine, Orta Doğu’da ise Kuveyt’e direkt uçuruyor. İzmir yolcuları Temmuz 2015’den itibaren İstanbul veya diğer şehirlerden aktarma yapmaksızın doğrudan Münih, Genova, Stuttgart, Berlin, Hamburg ve Kuveyt’e direkt uçabilecek.

İlk uçuş Hamburg’dan İzmir’e

3 Temmuz 2015’de başlayacak seferlerin ilk rotası Hamburg’dan İzmir’e olacak ve THY bu tarihten sonra her Cuma ve Pazar saat 22:15’de Hamburg – İzmir seferlerine devam edecek. İzmir’den Hamburg’a ise, 4 Temmuz 2015’den itibaren yapılacak seferler Pazartesi ve Cumartesi olmak üzere yine haftanın iki günü saat: 03:45’de düzenlenecek.

Berlin, Genova ve Münih İzmir’e direkt uçuyor

4 Temmuz’da başlayacak ikinci seferin rotası ise Berlin olacak. Berlin uçuşları İzmir’den Berlin’e Salı ve Pazar günleri saat 03:55’de yapılacak. Berlin’den dönüşler ise Cumartesi ve Pazartesi günleri saat: 21:45 ve 21:40’da yapılacak. İtalya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Genova’ya da İzmir’den direkt uçacak THY, seferlerini Genova’dan İzmir’e uçuşlarını 5 Temmuz’da başlatarak her Pazar saat: 22:30’da uçacak. İzmir’den ise seferler 6 Temmuz’da başlayarak her Pazartesi saat: 03:50’de gerçekleşecek. 10 Temmuz’da ise Almanya’nın en büyük sanayi, ticaret ve turizm merkezlerinden birine, aynı zamanda önemli bir Türk nüfusa da sahip olan Münih’den İzmir’e direkt uçmaya başlayacak Türk Hava Yolları, uçuşlarını Cuma ve Pazar günleri 22:20’de gerçekleştirecek. İzmir-Münih seferleri ise 11 Temmuz’da başlayarak saat: 04:45’de Pazartesi ve Cumartesi günleri gerçekleşecek.

Berlin, Genova ve Münih İzmir’e direkt uçuyor

Ege ve Orta Doğu şimdi daha yakın

THY’nin Ege’nin incisi İzmir’e bağladığı son destinasyon ise Kuveyt. Orta Doğu’nun hem ekonomisi hem de turizm potansiyeliyle her geçen gün daha fazla ziyaretçi çeken rotalarından Kuveyt’e 16 Temmuz’da başlayacak karşılıklı seferler İzmir’den yerel saatle 01:25’de, Kuveyt’den İzmir’e ise 23:00’de gerçekleşecek. Aynı zamanda bu ülkelerde yaşayan Türkler için de hızlı ve kolay ulaşım olanağı sunan yeni uçuşlara özellikle yaz döneminde yoğun ilgi bekleniyor.

Havaların ısınmasıyla hareketlenen İzmir ve çevresinde başta Alaçatı, Ilıca gibi tatil beldeleriyle öne çıkan turizm cennetlerinden Çeşme’ye de bu şehirlerden daha fazla ziyaretçi ulaşabilecek. İş ve ziyaret amacıyla gelenler için de İzmir özellikle yaz aylarında hem Bornova, Alsancak, Karşıyaka gibi şehir içinde hem de Efes, Bergama gibi antik kalıntılarıyla şehir çevresinde çok sayıda alternatif sunuyor. İzmir'de görebileceğiniz bu güzellikleri keşfetmek için galerimize mutlaka göz atın. Siz de yakın zamanda bu rotalardan birine seyahat etmeyi planlıyorsanız, tüm seferleri ve en uygun fiyatları ENUYGUN üzerindenkarşılaştırabilir ve kolayca alabilirsiniz.

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2238 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.