Türk Hava Yolları, Fas’ın ünlü turizm kenti Marakeş’e de direkt uçuşlara başlayacak. Dünyanın en fazla yere uçan havayolu firması olan THY, Kızıl şehir olarak da adlandırılan Marakeş’e haftada 5 gün uçacak. 

Haftada 5 gün uçacak

THY uçuşlara 31 Mart 2019 yılında başlayacak ve uçuşlar, Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar günleri olacak. Adı Berberi dilinde ‘Tanrı’nın Evi’ anlamına gelen Marakeş binlerce yıllık tarihe sahip oldukça eski bir şehir. Şehir eski şehir bölgesi Medina ve modern şehir Gueliz olarak ikiye ayrılıyor. Eski şehir bölgesi UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Alışverişte pazarlık etmeyi unutmayın

Şehrin Pazar yeri Jemaa El Fanaa Meydanı, turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında gelir. Bu kalabalık meydanda ve şehrin diğer yerlerinde alışveriş yapacaksanız, mutlaka pazarlık etmeyi unutmayın.

THY'nin yeni rotası Marakeş

Nereler gezilir

Fas usulü egzotik bitkileriyle dolu Mojeralla Bahçeleri de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Ali Bin Yusuf Medresesi ve eski şehir merkezi Medina da turistlerin mutlaka gördüğü yerler arasında. Oldukça sıcak bir iklim sahip Marakeş’e ilkbahar, sonbahar ya da kış aylarında gidebilirsiniz.

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2311 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.