THY, Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’e sefer sayılarını arttıracaklarını açıkladı. Haftada karşılıklı 4 frekans olarak yapılan seferlerin 5 çıkarılacağı belirtildi. Sefer sayıları 26 Kasım 2017’den itibaren haftada 5 frekans olarak düzenlenecek.

İçindekiler

Rus mimarisi örnekleriyle dolu

II. Dünya Savaşı’nda Nazi işgali sırasında tamamen yerle bir edilen Minsk şehri Stalin tarafından yeniden kurulmuş. Özellikle Sovyet dönemi mimarisinin tüm izlerini görebilirsiniz. Olduka düz bir şehir olan Minsk ovaya kurulmuş. Kentte tek bir tepe bile görmek mümkün değil.

Mİnsk

Uçak Bileti

Nereleri gezmeli

Minsk çok turistik bir kent değil ancak oldukça güvenli bir şehir. Turistler rahatça gezi tozabilirler. Sadece kış aylarının çok soğuk geçtiğini hatırlatalım. Bu yüzden bahar ya da yaz aylarını tercih edin. Türk vatandaşlarından vizes istemeyen Minsk’te kültür binaları dikkat çekici. Minsk’te Aleksandrovsky Meydanı, Oktyabrskaya Meydanı, Francyska Skaryny Caddesi, Ulusal Tarih ve Kültür Müzesi, Kutsal Ruh Müzesi, Tarihi Gözyaşları Adası ve Gum Alışveriş Merkezi gibi yerleri gezebilirsiniz.

Minsk


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN