THY Kastamonu tarifeli seferlerine başlıyor. 5 Temmuz’da başlayan uçuşlar için 64 TL’den başlayan fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz.

5 Temmuz’da başlıyor

Dünyanın en çok ülkeye uçan havayolu firması THY, Türkiye’de seferlerini arttırmayı sürdürüyor. THY yaptığı açıklamada 5 Temmuz’dan itibaren Kastamonu’ya tarifeli seferle uçuşlara başlayacağını açıkladı. Uçuşlar başlangıçta haftanın her günü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kastamonu’ya yapılacak. Talep doğrultusunda uçuşların günde iki sefere çıkarılması planlanıyor.

Yeniden hizmete girdi

Yapımı 1959 yılında tamamlanan ancak talep yetersizliği nedeniyle bugüne kadar hizmete girmeyen Kastamonu Havalimanı, 100 milyon liralık yatırımın ardından yeniden hizmete girdi. Uçak biletlerinizi şimdiden satın alırsanız uygun fiyata bilet alabilirsiniz. Uçak bileti sayfamızdan bilet satın alabilirsiniz.

54 yıldır uçuş özlemi çeken Kastamonulular THY’nın seferleriyle İstanbul’a yaklaşık 1 saat gibi kısa bir sürede ulaşabilecekler.

THY Kastamonu uçuşlarına başladı

Tarih kokan kent

Anadolu’daki en eski şehirlerden biri olan Kastamonu'da, antik çağ ve Türk-İslâm dönemine ait birçok tarihi eser vardır. Kastamonu Kalesi, Atabey Camii, Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi, Yanık Sultan Türbesi, Nasrullah Camii, saat kulesi ve buna benzer birçok tarihi eser mevcuttur. Kastamonu kent merkezinde ayrıca Türkiye'de açılan ilk "Kent Tarihi Müzesi" bulunmaktadır.

Şehri ortadan ikiye ayıran deresi kente ayrı bir güzellik katar. Kastamonu ve çevresinde Ilgaz, Küre, İnebolu gibi ilçelerinde doğayla baş başa güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Buraya gitmişken etli ekmek, tirit, pastırma ve çekme helva yemeden dönmemenizi tavsiye ederim.

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2311 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.