Sevgililer Gününü Amsterdam’da geçirmeye ne dersiniz? THY’nin kampanyalı uçuşlarıyla gidiş dönüş 214 Euro’ya Amsterdam'a uçak bileti satın alabilirsiniz.

THY yurtdışında pek çok noktaya kampanyalı uçuşlar yapmayı sürdürüyor. Bu uçuşlara şöyle bir göz attım ve Amsterdam’a gidiş dönüş her şey dahil 214 Euro’dan başlayan fiyatlarla uçabileceğinizi gördüm. Hemen enuygun.com uçak bileti sayfamızdan 14 Şubat tarihi gidişli Amsterdam uçuşu aradım. Vergiler dahil gidiş dönüş uçak biletini 423 TL’den satın alabileceğinizi gördüm.

Kanallar şehri

Amsterdam eşinizle sevgilinizle tatil yapmak romantik bir tercih olabilir. Amsterdam, çoğunlukla 17. yüzyıldan kalma yapılarıyla, Avrupa’nın en köklü kent dokularından birini barındırır. Kentin eski bölümü iç içe geçmiş ay biçimindeki kanallardan oluşur. Bu kanalların iki yakasındaki tarihî evlerin bir bölümü bugün ev, geri kalanı ise, kamu ya da özel işyeri olarak kullanılıyor.

 

THY ile Amsterdam'a kampanyalı uçun

Bisiklet tutkunlarına göre

Şehir içinde bulunan kanallar Amsterdam’ın kuzeyin Venedik’i olarak anılmasını sağlıyor. Kanallar üzerinde botla gezi yapabilir, bisikletle gönlünüzce seyahat edebilirsiniz. Yokuş yok bisiklet sevdalıları için de iyi bir seçenek. Bunlar dışında ise Amsterdam’dan başta peynir olmak üzere tahta ayakkabılar ve bir çok ufak tefek Amsterdam hatırası alabilirsiniz. Sevgililer Günü için alternatif arıyorsanız ya da Hollanda’da bulunan akrabalarınızı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, THY’nin bu kampanyalı uçuşlarını kaçırmamanızı öneririm.

 

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2059 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.