Dünya’nın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olan Tük Hava Yolları, uçuş ağına yeni noktalar katmaya devam ediyor.

Türk Hava Yolları, Haziran ayında Litvanya’nın başkenti Vilnius’a ve Estonya’nın başkenti Tallinn’e sefer başlatma kararı aldı. 11 Haziran 2013 tarihinden itibaren başlaması planlanan seferlerin haftada üç kez gerçekleştirileceği öğrenildi.

Dakka, Doha ve Kuala Lumpur seferlerinde artış

Türk Hava Yolları ayrıca Bangladeş’in başkenti Dakka, Katar’ın başkenti Doha ve Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a düzenlediği seferlerin sayısını da artırma kararı aldı. Buna göre Türk Hava Yolları haftada dört sefer yapılan İstanbul–Dakka seferlerini 31 Mart 2013 tarihi itibariyle 5 frekans, 2 Haziran 2013 tarihi itibariyle de 7 frekans olarak düzenlenecek. Haftada 8 frekans olarak yapılan İstanbul-Doha seferleri, 31 Mart 2013 itibariyle haftada 10 frekans olarak, haftada 3 frekans olarak icra edilen İstanbul-Kuala Lumpur seferleri ise 25 Nisan 2013 itibariyle haftada 4 frekans olarak uygulanacak.

SunExpress Strazburg seferlerine başlıyor

Ayrıca Türk Hava Yolları’nın da yüzde 50 ortaklığı bulunan SunExpress de Nisan ayından itibaren Strazburg seferlerine başlama kararı aldı.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.