Tapınaklar, muhteşem sahiller, tadı damakta kalan tatlar ve daha fazlası… Son yılların en popüler ülkelerinden Tayland bize biraz uzak olsa da doğası, tarihi zenginliği ve renkli atmosferiyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Peki, neden ilk fırsatta bavulları toplayıp Tayland’ın yolunu tutmalı?

1- Sadece pasaport yeter

Tayland’ın belki de en cazip taraflarından biri son derece masraflı ve yorucu olabilen vize işlemleriyle uğraşmadan ziyaret edilebilmesi. Ülkeye gelmek için tek ihtiyacınız olan bir pasaport ve uçak bileti. Üstelik başkent Bangkok’a ve Phuket gibi popüler noktalara uçak bileti kampanyalarını takip ederek uygun fiyata bilet yakalayabilirsiniz! Eğer pasaport işlemleriyle de uğraşmak istemezseniz, sadece kimlikle gelebileceğiniz Ukrayna ile ilgili önerilerimize göz atın.

2- Macera ve keyif dolu bir tatil

Tayland’ın neresine giderseniz gidin unutulmaz bir tatil geçireceğinize emin olabilirsiniz. Ülkenin başkenti Bangkok Tayland’ın şehir yaşamını görmek, eski tapınakları ziyaret etmek ve yakınlardaki yüzen pazarlarda alışverişe çıkmak isteyen gezginler için ideal. Başkent Bangkok’a ve ülkenin birbirinden güzel adalarına uçuşlar Tayland uçak bileti sayfamızda!

Tayland’a gitmek için 7 cezbedici neden

3- Ülkenin cennet köşeleri Phuket ve Krabi

Phuket ve Krabi gibi rotalarsa berrak denizlerde keyif yapmak, tekne turlarına katılmak ve Tayland’ın eşsiz doğasına daha yakın olmak isteyenleri bekliyor. Krabi aynı zamanda bölgeye has kayalıklarıyla gezginleri hayran bırakıyor.

Tayland’a gitmek için 7 cezbedici neden

4- Yüzen pazarlarda ilginç bir alışveriş keyfi 

Tayland’da alışveriş de başlı başına bir maceraya dönüşebilir! Ülkenin Taling Chan gibi ünlü yüzen pazarlarında kayığınızla gezerek taze meyvelerden alabilirsiniz. Üstelik yüzen pazarlar renkli ortamıyla fotoğraf çekmek isteyenlere de çok güzel kareler vaat ediyor.

Tayland’a gitmek için 7 cezbedici neden

5- Görkemli Büyük Saray

Başkent Bangkok’ta gezerken ilk ziyaret edeceğiniz yerlerden biri Büyük Saray olabilir. Toplamda 200 bin metrekarelik çok geniş bir alana yayılan ve sadece küçük bir bölümü gezilebilen sarayın özellikle Zümrüt Buda Tapınağı gibi bölümleri görülmeye değer!

Tayland’a gitmek için 7 cezbedici neden

6- Dinlenip sakinleşmek için Thai masajı

Tayland aynı zamanda şifalı masajlarıyla bilinen yerlerden. Ülkenin başkentinde, adalarda yani neredeyse her noktasında uygun fiyata iyi masaj yapan yerler bulabilirsiniz. Sahil boyunca uzanan kulübeleriyle Kalama Plajı da bu yerlerden biri.

Tayland’a gitmek için 7 cezbedici neden

7- Wat Pho Tapınağı’nda devasa Buda heykeli

Başkent Bangkok’un ve Tayland’ın şaşırtıcı özellikleri sadece bunlarla sınırlı değil. Başkentte bulunan Wat Pho Tapınağı’na gelerek devasa boyutlardaki Buda heykeli görüp şaşırabilirsiniz. Üstelik burası inanışa göre Thai masajının ortaya çıkış yeri. Bangkok’ta görülmesi gereken diğer önemli noktalar ise galerimizde.

Tayland’a gitmek için 7 cezbedici neden

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.