Tapu işlemlerini de artık online olarak yapılabiliyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Kovid-19 tedbirleri kapsamında tapu işlemlerini web tapu üzerinden yapma uygulamasına başladı.

İçindekiler

Sadece ıslak imza için gitmek yeterli

Online olarak kalabalıklara karışmadan evden çıkmadan yapılabilen tapu işlemleri için webtapu bağlantı linkini tıklamanız gerekiyor. Burada başvuruları ve işlemleri yaptıktan sonra size verilen randevu saatinde sadece ıslak imza için tapu müdürlüğüne gitmeniz yeterli oluyor. Diğer tüm işlemler online olarak yapılabildiği için tapu müdürlüklerinde kalabalık bulunmuyor.

İpotek işlemleri de yapılabiliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce yapılan bu sistem üzerinden vatandaşlar ayrıca ipotek kaldırma ya da 2/B arazileri için de kullanabiliyor.

E-devlet şifresi gerekli

Bu uygulama için öncelikle e-devlet şifrenizin olması gerekiyor. Vatandaşlar isterse elektronik ortamda başvurularının aşamasını eksik belge olup olmadığını görebilir. Harç ve döner sermeye bedelleri de yine elektronik ortamda ödenebilir. Tapu sahibi taşınmaz bilgilerini görebilir. İpotek belgesi tapu kayıt örneği, tapu senedi gibi belgelerini tapu müdürlüklerine gitmeden alabilir.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN