Tam kapanma sebebiyle bilet değişimi ve iadesi hakkında bilgilendirme

setenay.gokdag

29 Nisan 19.00 itibariyle başlayacak ve 17 Mayıs 05.00’da sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlamaları seyahatlerimiz için de etkili oldu. Yeni genelge sebebiyle bu tarihler arasında yalnızca Seyahat İzin Belgesi olan kişiler seyahat edebilecek. Peki önceden bilet alanlar neler yapabilir?

Türk Hava Yolları ve AnadoluJet

THY ve AnadoluJet'in resmi açıklamalarına göre sokağa çıkma yasağı sırasında gerçekleşecek uçuşlar için bileti olan yolcular iade ve değişiklik haklarından yararlanabilecek. Sefer başlangıç saatinden önce yapılması kaydıyla, kullanılmamış biletlerin ücretleri geri alınabilecek. Biletinde tarih ve saat değişikliği yapmak isteyen yolcular, 30 Haziran 2021 ve öncesinde bir uçuşu seçmeleri şartıyla değişiklik cezası ve sınıf ücret farkı alınmadan değişiklik yapılabilecek.

Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yolları’nın yaptığı açıklamaya göre sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu tarihler arasında uçuşlarını iptal etmek ya da uçuş tarihini değiştirmek isteyenler cezasız değişim ve cezasız iade haklarından faydalanabilecekler. Uçuşlarını 29 Nisan saat 19.00’dan önceye almak isteyen yolcular içinse ek seferler oluşturuluyor.

SunExpress Hava Yolları

SunExpress'in yaptığı açıklama ise şöyle: "Yasağın geçerli olduğu tarihlerdeki uçuşlarımıza rezervasyonu olan yolcularımıza, orijinal seyahat tarihinden sonraki üç ay içinde olmak kaydıyla diledikleri farklı bir uçuşumuz için ücretsiz bilet değişikliği imkânı sunulacaktır. İki bilet fiyatı arasındaki fark tahsil edilebilecektir."

setenay.gokdag
Setenay Gökdağ
55 Yazı
Antalya doğumlu yazar, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Lise yıllarından itibaren medyanın çeşitli alanlarında metin yazarı ve editör olarak çalıştı. Okuma, yazma ve seyahat etme tutkularını tek amaç altında birleştirmek adına, Enuygun’da seyahat yazıları yazmaya başladı. Şu anda da Turist Rehberliği bölümünde eğitim alarak seyahat yazılarına farklı bir gözle bakmayı hedefliyor. Boş bulduğu her an yollara çıkmayı, otostop çekerek seyahat etmeyi ve kamp yapmayı çok seviyor.
Uzman Yazarlar