Sosyal medya için kota istemeyen tarifeler

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Sosyal medyayı sık kullanan biriyseniz, internet kotanızı yemeyen özel tarifelerden faydalanmayı düşündünüz mü? GSM firmalarının sosyal medya sitelerine özel tarifeleri ya da tarifelere ek paketleri bulunuyor.

Sınırsız like at

Son zamanlarda telefonla konuşmayı neredeyse bıraktık. Onun yerine sosyal medya hesaplarına girip ‘like atmak’, yorum yapmak ya da WhatsApp gibi uygulamalardan yazışmak daha moda. Hatta bir de videolarıyla bilgilendiğimiz, eğlendiğimiz YouTube kanallarını izlemek. Yorum yapıyoruz, paylaşıyoruz ve bu kısır döngüde telefonlar elimizden düşmez oldu.

Tarifeye ek paketle internet kotanı bitirme

Ben de internet kotamı ay ortası gelmeden bitirmeye başlayınca, GSM tarifelerine göz attım ve aslında tüm firmaların, sosyal medya sitelerine özel tarifeleri ya da ek paketleri olduğunu gördüm. Örneğin ben kendi tarifeme ek olarak aylık 10 TL ek bir ücretle, Facebook, Instagram ve Youtube kanallarını internet kotamdan yemeden kullanabiliyorum. İnternet paketlerimizin çoğunluğunun bu sosyal medya kanallarını takip edebilmek için kullandığımızı düşünürsek bu tür tarifeler seçmek gayet avantajlı görünüyor. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’un tarifenize ek sosyal medya paketlerinin fiyatları 10 TL ile 20 TL arasında değişiyor. GSM firmalarının tüm tarifelerine bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aylık ya da haftalık paketler

Ancak siz diyelim sadece Instagram kullanıyorsanız ek Instagram paketi alabilir ya da bu seçeneklerinizi aylık yerine haftalık paketler alarak da yapabilirsiniz. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir, bu yüzden mutlaka GSM firmanızın internet sitelerinden sosyal medya tarifelerini kontrol etmenizi önereceğim. Ama en avantajlısının tüm sosyal medya kanallarını Instagram, Facebook, YouTube, Twitter, WhatsApp sınırsız kullandıran sınırsız paketler olduğunu belirteyim.

GSM tarifelerini kontrol edin

Faturalı hat kullananlar için tarifeye ek paket almak daha avantajlı. Yukarıda belirttiğim gibi bu paketlerin fiyatları genelde 10 TL ile 20 TL arasında değişiyor. Ancak faturasız hattınız varsa o zaman haftalık paketleri de tercih edebilirsiniz. Bu paketler “İnternetten yemeyen sosyal medya paketleri” “Sınırsız Sosyal Medya Paketi” gibi isimler adı altında satılıyor. Yapmanız gereken tek şey GSM operatörlerinin internet sitesi üzerinden size uygun paketleri bulup seçmek.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar