Zor günlerin ard arda yaşandığı ülkemizde, önce terör haberi ile sarsıldık şimdi de Van'da yaşanan deprem ve ardından yaşanacakları bekler haldeyiz. Bu depremin en aydınlık tarafı ise yardım çalışmalarının hızlı organizasyonu ve bölgeye ulaştırılmasındaki başarısı oldu.

Sosyal medyanın ise bu konuda azımsanamayacak payı dikkat çekiyor. Twitter üzerinden yapılan tüm duyuru ve paylaşımlar, yazılı ve görsel medyayı geride bıraktı. Özellikle Ahmet Tezcan'ın #EvimEvindirVan kampanyası ile evsiz kalanlar için sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya büyüyor.

Fazla söze gerek yok aslında bu kampanya ve diğerlerini geliştirmek elinizden gelen yardımı başlatmak, yaymak ve gerçekleştirmek bu kadar kolay! Bu depremi en az çadırlı deprem olarak hatırlamak için, karaborsa battaniye, su haberlerinin azalması için ve yasımızı layıkıyla tutabilmek için şimdi hareket zamanı!

Tuğba Hacıbayramoğlu
2059 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.