Şimdi harekete geçme zamanı #Van


mugekanbay
Müge Kanbay
10 Aralık 2019 | 1

Zor günlerin ard arda yaşandığı ülkemizde, önce terör haberi ile sarsıldık şimdi de Van'da yaşanan deprem ve ardından yaşanacakları bekler haldeyiz. Bu depremin en aydınlık tarafı ise yardım çalışmalarının hızlı organizasyonu ve bölgeye ulaştırılmasındaki başarısı oldu.

Sosyal medyanın ise bu konuda azımsanamayacak payı dikkat çekiyor. Twitter üzerinden yapılan tüm duyuru ve paylaşımlar, yazılı ve görsel medyayı geride bıraktı. Özellikle Ahmet Tezcan'ın #EvimEvindirVan kampanyası ile evsiz kalanlar için sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya büyüyor.

Fazla söze gerek yok aslında bu kampanya ve diğerlerini geliştirmek elinizden gelen yardımı başlatmak, yaymak ve gerçekleştirmek bu kadar kolay! Bu depremi en az çadırlı deprem olarak hatırlamak için, karaborsa battaniye, su haberlerinin azalması için ve yasımızı layıkıyla tutabilmek için şimdi hareket zamanı!

mugekanbay
Müge Kanbay
167 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.