Qantas Airlines yolcularını sanal gerçekliğe uçuruyor


Murat Ekinay
| 1 Dakikalık Okuma| 47 |Güncellenme : 11 Aralık 2019

Sıkı bir rekabet içinde olan havayolu şirketleri yolcularına yeni deneyimler sunarak farklılaşmak için her gün yeni bir uygulamayla karşımıza çıkıyorlar. Bunlardan biri de Qantas Airlines'ın uçuş sırasında farklı dünyalara götüren sanal gerçeklik uygulaması.

Uçuş rotası, Qantas'ın sunduğu hizmetler ve vizyon filmlerini sanal gerçeklik gözlükleri ile ''yaşayarak'' izlemek artık mümkün. Şuan için Melbourne ve Sidney'den gerçekleşen karşılıklı uçuşlarda yolcuların hizmetine sunulan gözlüklerle ilk olarak Avustralya'da bulunan Kakadu Milli Parkı tanıtılacak.

Baş dönmesi yapabilir

Sanal gerçeklik deneyimi her ne kadar merak uyandırıcı ve heyacan verici olsa da bazı dezavantajları da var. Örneğin uçuş sırasında izlenen görüntü ile uçağın yönü uyuşmadığında baş dönmesi ve mide bulantısına yol açabiliyor.

First Class yolcularına sunulacak

Üç boyutlu sanal gerçeklik deneyimi ilk olarak Avustralya'nın Sidney ve Melbourne şehri uçuşlarında First Class yolcularına sunulacak, sonrasında diğer sınıf ve rotalarda da yaygınlaştırılacak.

Siz de Qantas Airlines'ın sunduğu bu sıradışı deneyimi yaşamak isterseniz biletinizi Enuygun Uçak Bileti servisimiz  üzerinden ve mobil uygulamamızdan kolayca alarak dilediğiniz noktaya hızlıca uçabilirsiniz. 

 

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.