Pegasus Kuveyt uçuşlarını arttırdı

muratekinay
İçindekiler

Mart 2014’de Kuveyt’e ilk yolcularını taşıyan Pegasus artan talebin de etkisiyle sefer sayısını arttırıyor. Avrupa ve Ortadoğu’da birçok noktaya uçan Pegasus Havayolları Kuveyt’e daha sık uçarak yolcularına farklı zaman aralıkları ve fiyat avantajını birlikte sunuyor.

Seferler haftada 10’a çıkacak

Nisan 2015’den itibaren uçuş frekansını arttıracak Pegasus, tarifeli kuveyt seferlerini haftada 7 olan uçuş sayısını Nisan’da 8’e, Mayıs 2015’de ise 10’a çıkartacak.

Kuveyt’i keşfedin

Arap Yarımadası’nda yer alan Kuveyt, Basra Körfezi’ne kıyısı bulunan ülkelerden biri. Kuveyt’in sözcük anlamı ise, Arapça ‘’su kenarındaki kale’’ demek. Tarihte farklı devletler tarafından yönetilen ülke 1899’da Osmanlı İmpratorluğundan ayrıldı. 1900’lü yılların başında zengin petrol yatakları keşfedilerek daha da değerli bir bölge haline geldi. Günümüzde de gelirlerinin çoğunu petrolden elde eden ülke, petrol fazlasını dış ülkelere ihraç ediyor. Gayri safi yurt içi hasıla bakımından dünyanın 7. Ülkesi konumunda bulunan Kuveyt, yüksek yaşam standartları ve sürekli gelişen ekonomisiyle dikkat çekiyor.

Yaz aylarında 40 derecenin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yaşamı olumsuz etkilese de İlkbahar ve Sonbahar’da ziyaret etmek için elverişli bir iklime sahip. Arap Yarımadası’nın yükselen yıldızı Kuveyt’e ülkemizden direkt ve aktarmalı uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Biletinizi enuygun.com üzerinden alarak Kuveyt’in gizemlerle dolu dünyasını keşfedebilir, seferleri karşılaştırarak size en uygun uçak biletini kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca konaklama için en avantajlı seçenekler de enuygun.com’da.

 

 

muratekinay
Murat Ekinay
503 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar