İçindekiler

Pegasus Havayolları 16 Mayıs’tan itibaren İspanya’nın Barcelona şehrine uçmaya başlıyor. Haftanın 7 günü Barcelona’ya 59,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Pegasus ile Barcelona’dan yurt içinde Adana, Alanya Gazipaşa, Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kayseri, Konya, Kütahya Zafer, Malatya, Nevşehir, Şanlıurfa, Samsun, Trabzon ve Sivas olmaz üzere 20 noktaya uçabilirsiniz. Yurtdışında ise Almatı, Bakü, Berlin, Beyrut, Bişkek, Donetsk, Dubai, Kiev, Köln, Kopenhag, Krasnodar, Kıbrıs, Londra, Marsilya, Omsk, Tahran, Tel Aviv, Tiflis ve Stockholm ile beraber 19 noktaya uçabilirsiniz.

Bitmeyen klise

Bahar aylarında ayrı bir keyifle gezebileceğiniz Barcelona’da sanat, spor ve müzik dolu keyifli günler geçirebilirsiniz. Şehirde göze çarpan en önemli yapıt 1882 yılında yapımına başlanan ve hala tamamlanamayan bu yüzdende de bitmeyen klişe olarak adlandırılan Sagrada Familia Klisesi’ni ziyaret edebiliriz. Barcelona Kent meydanındaki arena ise turistler tarafından oldukça ilgi çeken yerlerden biridir. Liman şehri olması sebebiyle gönlünüzce yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz.

 

Nou Camp Stadı

Turistik seyahat otobüsleriyle şehirde keyifli yolculuklar yapabilirsiniz. Bu yolculuk sırasında dünyaca ünlü 100 bin kişi kapasiteli Barcelona takımının stadı Nou Camp’ı gezmenizi tavsiye ederiz. Barcelona’ya gitmişken Flamenko dans gösterisi izlemeden olmaz. Flamenko gösterileri yapan çok sayıda eğlence mekanı da bulabilirsiniz. İspanyolların ünlü mezeleri Tapas dahil şehre ve İspanyol mutfağına özgü çok sayıda restaurant bulmanız mümkün.

Otel seçenekleri

Barcelona için uçak bileti aldınız peki nerede konaklayacaksınız? Bunun için de oteller sayfamıza göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Gideceğiniz zaman aralıklarını da girerek otel karşılaştırması yapabilir, otellerin bulunduğu yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin için iki tane otel seçtim. Barselona‘nın şehrinin Ciutat Vella bölgesinde bulunan Hilton Barcelona, Bu otel, Finca Miralles gibi yerlerden kısa yürüyüş mesafesindedir. İkinci otel seçeneğimiz ise Pullman Barcelona Skipper Oteli. Bu otel de Barselona bünyesindeki gezip görülecek yerlere kolayca ulaşılabilecek uzaklıkta olup, Parliament of Catalonia ile arasında da sadece beş dakikalık mesafe bulunmaktadır.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2030 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
HES Kodu Nasıl Alınır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99329208
Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99191016
Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9992260
İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9991633
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar