Bir süre sevdiklerimizle kucaklaşmanın hasretini çektik, memleket yollarını özledik, denizin serin sularında yüzme hayali kurduk. Şimdi ise yeni bir normalleşme sürecini girdik. Bu normalleşme süreci kapsamında otobüs firmaları koronavirüs ile ilgili birtakım önlemler alarak seferlerine başladı.  

İçindekiler

Otobüslerde nasıl önlemler alındı?otobusonlem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı karayolu taşımacılığı için alınacak önlemlerle ilgili bir yönetmelik yayınladı. Resmi Gazete'de yer alan yönetmelik değişikliği gereği, artık otobüs yolculuklarında sıcak ikram yapılmayacak. İkram yapılacak tüm ürünler ise ambalajlı ve soğuk olacak. İkramların ve ikram dağıtım süreçlerinin gıda mevzuatına uygunluğu da kontrol altında tutulacak. Birçok otobüs firması otobüslerde sosyal izolasyon kuralına uygun olarak oturma şekli uyguluyor ve yan koltuk boş bırakılıyor. Yolculuk boyunca maske takmak zorunlu. Otobüste görev yapacak sürücü ve muavinler maskeli olacak. 

Mola yerleri de gerekli önlemleri aldıotobushijyen

Otobüs Bileti

Otogarlar firmaların yazıhanelerinde sterilizasyon temizlikleri yapıldı. Dinlenme alanlarında yol kenarlarındaki mola tesislerinde hijyen temizlikleri yapıldı. 1 Haziran’dan itibaren yol kenarlarındaki dinlenme tesisleri de hizmet vermeye başladılar.

Otobüs biletlerini karşılaştırıp kolayca satın almak için mobil uygulamamızı indirebilirsin.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1483 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar