• Anasayfa
  • Bilgi
  • Ön ödemeli kartlar artık cep telefonlarında da kullanılabilecek

Ön ödemeli kartlar artık cep telefonlarında da kullanılabilecek

tugbahacibayramoglu

Sabit hatlardaki ön ödemeli kartlar artık cep telefonlarında da kullanılabilecek. Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) ön ödemeli kartların cep telefonlarında da kullanılması için başlattığı kararını uygulamaya soktu. Bu kartlar özellikle öğrenciler, yabancılar, turistler ve askerler tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

BTK’nın bu uygulamasıyla sabit hatlarda kullanılan arama kartlarının, cep telefonunda da kullanılması sağlanacak. Mobil şirketleri bu hizmet için çalışmalara başladı.

 

İçindekiler

Asker ve öğrenciler için avantajlı

Özellikle öğrenci ve asker velileri için avantajlı bir uygulama olacak. Bu uygulama sabit hatlardaki gibi kullanılacak. Sadece sabit hatlarda 0811 ile başlayan numara kullanılırken, cep telefonu aramalarında 0812 ile başlayan numaralar kullanılacak.

Türk Telekom’da var

Türk Telekom’un 0811 ile başlayan numaralı kartıyla telefonunuzun şehirlerarası ve milletlerarası görüşmelere kapalı olması halinde bile şehirlerarası ve milletler arası görüşme yapabiliyorsunuz. Görüşme yaparken 0811 ile başlayan numarayı tuşladıktan sonra kartın şifresi giriliyor ve bu kod ile aramak istediğiniz numarayı tuşluyorsunuz. İşte bu uygulama yakında cep telefonlarında da kullanılmaya başlanmış olacak.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1458 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar