Numara taşıyanlar faturalarınıza dikkat


Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 580

Numaranızı başka bir operatöre taşıdıysanız dikkat olun. Siz numaranızı taşıdıktan sonra gelen faturayı ödemediğiniz için icralık olabilirsiniz.

Numaranızı taşıdıktan sonra da GSM firması fatura kesebiliyor ve sizin haberiniz olmayan bu faturadan dolayı yasal işlem başlatılıyor. Üstelik faiziyle birlikte artan yasal bir fatura oluşuyor. Numara taşıma işlemi 6 gün içerisinde yapılıyor. Ancak bazen bilinçli ya da bilinçsiz sizin işleminiz fatura kesim tarihine denk getiriliyor. Böyle olunca da sizin numaranız taşınsa bile yeni bir fatura daha kesiliyor.

 

Fatura kesim tarihine dikkat edin

Enuygun.com olarak numara taşıması yaptıranların bu uygulamaya dikkat edip görevliye bunu hatırlatmasını tavsiye ediyoruz. Fatura kesim tarihinizi mutlaka sorun ve taşıma işleminin buna göre yapılmasını isteyin. Ayrıca numara taşıdıktan bir iki ay sonra mutlaka taşıdığınız operatöre eski bir fatura kalıp kalmadığını sorun. Böylece yasal takibe girmeden sorunu kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Numara taşımayla ilgili ayrıntılara 15,8 milyon GSM abonesi başka operatöre geçti başlıklı yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Kimler numara taşıyabilir

İsteyen herkes numarasını başka bir operatöre taşıyabilir. Bundan bir ya da birkaç kez gibi bir sınırlama yok. Numara taşımak istediğiniz operatöre kimliğinizle birlikte başvurmanız yeterli. İşleminiz 6 gün içerisinde aktif hale gelir. Faturalı ya da faturasız hatlar da numara taşıyabilir.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2220 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.