LBT Varlık Yönetim'in banka borçlularına sağladığı hizmetler nelerdir?


Tuğba Hacıbayramoğlu
| 1 Dakikalık Okuma| 116 |Güncellenme : 10 Aralık 2019

LBT Varlık Yönetim şirketi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK izniyle faaliyet gösteren ve gecikmiş alacakların tahsisine ilişkin kurulmuş bir şirkettir. 2005 yılından beri faaliyet gösteren bu şirket banka ve faktoring, leasing gibi diğer finans kuruluşlarının tahsisini yapamamış borçlarını devralırlar ve borçluyla temasa geçerek borçlarını yeniden yapılandırırlar.

Borcunuzu yapılandırır

Bu yapılandırmada ödeme gücünüze göre borcunuzun vadesini belirleyebilirsiniz. Böylece bir kişi ya da işadamı kredi sicilini bozmadan borcunu kapadıktan sonra yeniden ticaret hayatına devam edebilir. Eğer borcunuz LBT gibi Varlık Yönetim şirketine devrolduysa mutlaka şirket yetkilileriyle temas kurun. Çünkü artık hukuki olarak borcunuz buraya devrolmuştur. Şirket yetkilileri size ödeme gücünüze göre bir borç planı sunacaktır.

Yeniden ticari faaliyetlerinize dönebilirsiniz

Böylelikle borcunuzu yapılandırdıktan sonra yeniden ticari geçmişinize dönebilirsiniz. Özellikle işadamları için ticari faaliyetlerinin sona ermemesi adına önemli olabilir. Ancak borcunuzun faiz yükü daha çok artacağı için ve başka masraflar nedeniyle sizlere tavsiyem kredi borcunuzu henüz temerrüde düşmeden kapamaktır. İlk olarak bankayla anlaşmayı mutlaka değerlendirmeye çalışın ancak eğer borcunuz varlık yönetim şirketine devir olduysa da en kısa zamanda anlaşma yapmanızı tavsiye ederim.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.