Kurban Bayramı'nda bağış yaparak ihtiyacı olanlara destek olabilirsiniz. Eminim bağış yapmak isteyen pek çok kişi vardır. Mehmetçik Vakfı, lösemili çocuklara yardım eden LÖSEV, Kızılay ya da Diyanet Vakfı gibi pek çok vakıf ve dernek, kurban bağışları için internet üzerinden online ödeme sayfaları yaptılar. Türkye'nin önemli vakıflarının kurban bağışı kampayalarına göz atıp, dilerseniz ilgili linklerden başvuruda bulunabilirsiniz. Herkese şimdiden iyi bayramlar...

İçindekiler

Mehmetçik Vakfı

Mehmetçik Vakfı bu yıl kurban bağışı tutarını 700 TL olarak belirlemiş. Mehmetçik Vakfı'nın sayfasından kredi kartı ile ödeme yaparak kurban bağışında bulunabilirsiniz. Burada kalan bağış miktarını ve bugüne kadar alınan bağış miktarını da görebilirsiniz.

LÖSEV

Lösemili Çocuklar Vakfı'na da kurban bağışı kampayasıyla destek olabilirsiniz. Bağışlarınızı internet üzerinden kredi kartıyla yapabilir ya da bankalardan LÖSEV hesabına ödeyebilirsiniz. Yine LÖSEV'in 312 447 06 60 veya 0532 755 06 60 nolu telefonları da arayabilirsiniz. LÖSEV'in bu yılki kurban bedeli 650 TL.

Kızılay

Türk Kızılay'ı da kurban bağışı kampanyası düzenleyen başka bir yardım kuruluşu. Kızılay'ın internet sitesi üzerinden vekaleten kurban menülerini kullanarak elektronik işlem yapabilirsiniz. Ya da 168 danışma hattını arayabilir veya bankalarda bulunan Türk Kızılay'ı bağış hesabına para yatırabilirsiniz. Yine tüm PTT şubelerinden 2868 nolu posta çeki hesabına da para yatırabilirsiniz. Kızılay'ın yurt içi kurban bedeli 690 TL yurt dışı ise 435 TL.Türk Kızılay'ına bağış yapmak isterseniz tıklayınız.

Diyanet Vakfı

Diyanet Vakfı da vekalet yoluyla kurban kesimi kampanyasına devam ediyor. Diyanet Vakfı yurt içi kurban bedelini 625 TL, yurtdışı kurban bedelini ise 450 TL olarak belirlemiş. Diyanet Vakfı kurban bağışlarınızı Diyanet'in sitesinden ister online yapabilir ya da banka ve PTT şubelerine bağış parasını yatırabilirsiniz. Diyanet Vakfı'na kurban bağışı yapmak isterseniz tıklayınız.

Darüşşafaka

Cemiyeti Babası veya annesi hayatta olmayan binlerce çocuğa 152 yıldır eğitim veren Darüşşafaka Cemiyeti de Kurban Bayramı Bağış kampanyası düzenledi. Kampanyaya katılmak isteyenler 600 TL'lik bağış bedelini internet üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Darüşşafaka Cemiyeti'ne kurban bağışı yapmak isterseniz tıklayınız...


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN