Uçak bileti hizmet bedeli nedir?

Uçak bileti hizmet bedeli nedir?

Uçak Bileti hizmet Bedeli, bilet alım sırasında, bilet alınan havayolu veya firmanın hizmetine karşılık tahsil edilen ücrettir. Yolculara 7 gün 24 saat boyunca verilen kesintisiz hizmetin devamı için alınır. İptal edilen biletlerde, iptal talebi yolcu kaynaklı ise hizmet bedeli iadesi yapılmaz.

Esnek bilet nedir?

Esnek bilet nedir?

Esnek bilet, ücret olarak promosyon uçak biletlerine göre daha pahalı olan ancak belli kurallar ve kesintiler dahilinde iptal ve değişiklik yapılabilen biletlerdir.

Mobil biniş kartı nedir?

Mobil biniş kartı nedir?

Mobil biniş kartı (barkod) Bagajı olmayan misafirlerin hem web sitesi hem de mobil platformlardan yapabilecekleri check-in işlemlerinde temin edilebilen, hızlıca güvenlik alanını geçme olanağı sağlayan bir QR koddur.

Opsiyonlu rezervasyon nedir?

Opsiyonlu rezervasyon nedir?

Opsiyonlu rezervasyon, havayolunun belirlediği süreye kadar satın alınması gereken ve satın alınmadığı taktirde verilen süre sonunda otomatik olarak iptal olacak olan rezervasyondur. Havayolu tarafından verilen opsiyon süreleri uzatılamaz. Ayrıca aynı uçuş için birden fazla opsiyon alınır ise havayolları uçuşta satışa engel olunması gerekçesi ile tüm opsiyonları iptal edebilir.

Transit vize nedir?

Transit vize nedir?

Transit vize, bir ülkeye giderken, başka bir ülkeden aktarma yapılması gerektiği durumlarda, aktarma yapılan ülkenin sınırlarından geçebilmek için istenen kısa süreli vize türüdür. Aktarmalı uçuşlarda aktarma yapılacak olan ülkenin transit vize isteyip istemediği mutlaka kontrol edilmelidir. Transit vize talebi ülkeden ülkeye ve aktarma sürelerine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Açık bilet nedir?

Açık bilet nedir?

Açık bilet, herhangi bir tarihi olmayan, yolcunun bileti satın aldığı andan itibaren 1 yıl içerisinde dilediği zaman kullanabileceği seyahat biletidir. Bilet açık bilet olarak kesilemez. Önce belirli tarihe kesilip değişiklik kuralları içerisinde açık hale getirilir. Bilete tarih verilmek istendiğinde, seyahat tarihinin önceden ilgili firma üzerinden onaylanması gerekir.

Fiyat alarmı iptal edilebilir mi?

Fiyat alarmı iptal edilebilir mi?

Fiyat alarmınızı oluşturduktan sonra isterseniz Enuygun'a üye olarak fiyat alarmı ve bilet bilgilerinize üyelik hesabınız üzerinden ulaşabilirsiniz. Aradığınız uygun fiyatlı bileti bulduğunuzda ise Enuygun hesabınızdan önceden oluşturduğunuz alarmı iptal edebilirsiniz. Üye olmadan kurulan alarmları silmek için önce üye olmanız gerektiğini unutmayın.

Kartım nerede saklı tutuluyor?

Kartım nerede saklı tutuluyor?

Kart saklama işlemleri için güvenlik endişesi yaşamayın. Sizin kart bilgileriniz, PCI-DSS standardına uygun saklanacak. Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği olarak tercüme edebileceğimiz bu sistem, dünya genelinde kart işlemlerinin sahtecilik ve dolandırıcılık gibi işlemlere karşı etkin bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Visa, Master Card, American Express gibi kuruluşların kurduğu teknik bir sistemdir. Üstelik güvenliğiniz için yine de son satın alma işleminde 3D Security devreye girecek ve tek kullanımlık şifreniz gelmeden uçak bileti satın alma işlemi yapılamayacak. Böylece saklanan kredi kartı bilgilerinizle siz onay vermeden ve tek kullanımlık şifre girmeden satın alma işleminin yapılması mümkün olmayacak.

Fiyat alarmı nedir ve nasıl çalışıyor?

Fiyat alarmı nedir ve nasıl çalışıyor?

Enuygun'da fiyat alarmı oluşturmak çok kolay! 1- Önce uçak bileti satın almak istediğiniz destinasyon, tarih ve yolcu bilgilerini girerek arama yapın. 2- Daha sonra uçuşların listelendiği ekranda sol menüde yer alan 'Fiyat Alarmı Oluştur’a tıklayın.

x