İnternetten bilet satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

sedasuvatencc

İnternet hayatımıza bir çok kolaylık getirdi. Artık seyahat programı yapmak uçak bileti satın almak bile bir kaç dakikada yapılabilecek bir işlem. Üstelik online bilet siteleri sayesinde ucuza bilet bulmak da mümkün. Eğer internetten bilet satın almak istiyorsanız herhangi bir hataya düşmemek için yapmanız gerekenleri sıralayalım. Aşağıdaki listeye göz atarsanız biletinizi çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

 

1-Nüfus cüzdanınız yanınızda bulunsun

2-Kredi kartınızı alın

3-Kredi kartınızın 3D Security sistemine açık olup olmadığını kontrol edin

4-Cep telefonunuz da yanınızda olsun.

5- Güvenli internet bağlantısı kullanın.

6-Bilgisayar, iPad ya da cep telefonu gibi satın alacağınız cihazın şarjının yeterince olmasına dikkat edin.

7-Aksi bir durumla karşılaşırsanız hemen müşteri hizmetlerini arayın.

Bunun için online bilet satın alacağınız sitenin müşteri hizmetleri numarası olup olmadığını güvenlik sistemi kullanıp kullanmadığını kontrol etmenizi öneririz. Örneğin enuygun.com üzerinde bilet satın alırken de yolcunun kimlik bilgisi kredi kartı numarası ve cep telefonunuza gelecek güvenlik şifresi gerektiğinde bu eşyalar yanınızda olmadan bilet alma işlemine başlamamanızı öneririz.

sedasuvatencc
Seda Suvat
8 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca kazandığı uzmanlıkla, Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.
Uzman Yazarlar