Enuygun'dan yenilik: Online iptal

sedasuvatencc
İçindekiler

Türkiye’nin lider uçak bileti sitesi Enuygun.com kullanıcı kolaylığı sağlayan yeniliklerine devam ediyor. Yeni hayata geçen online bilet iptal servisiyle, dilerseniz www.enuygun.com’dan aldığınız biletleri, online olarak kendiniz iptal edebilirsiniz.

Biletinizi kendiniz online olarak iptal edebilirsiniz 

Online bilet iptali için artık havayollarının müşteri hizmetlerini arayıp dakikalarca beklemenize gerek yok. Basit birkaç işlemle biletinizi kendiniz online olarak iptal edebilir ve iptal tutarının kredi kartınıza iadesini sağlayabilirsiniz. Enuygun’dan satın aldığınız biletinizi iptal etmek istediğinizde, https://www.enuygun.com/ucak-bileti sayfasının üst köşesinde bulunan ‘Bilet İptal’ başlığına tıklamanız yeterli. Karşınıza gelen ekrana PNR numaranızı ve ilk yolcunun soyadını yazdığınızda iptal sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız. 

İade süreci nasıl işler?   

İptal sayfasında otomatik olarak ödenecek tutarı görebilirsiniz. Bu tutarı kabul ettikten sonra cep telefonunuza onay SMS’i gönderilecek. Bu kodu girdiğinizde ise iade tutarınız, uçak biletini satın aldığınız kredi kartına iade edilmiş olacak. Bu arada, bu mesajın bilet satın aldığınız esnada kullanılan cep telefonuna gönderileceğini hatırlatalım

Hangi durumlarda çağrı merkezine ulaşmalıyım? 

Sadece aşağıdaki durumlarda çağrı merkezimizle iletişime geçmeniz gerekecektir:

  • Aynı anda 2 ya da daha fazla sayıda yolcu için bilet satın aldıysanız ve tek kişinin biletini iptal edecekseniz, 0850 333 88 88 numaralı çağrı merkezimize ulaşarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Veya gidiş dönüş biletlerinizin tek yönünü iptal etmek istiyorsanız yine çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Enuygun olarak seyahat ederken hayatınızı kolaylaştıracak yepyeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Takipte kalın! 

sedasuvatencc
Seda Suvat
8 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca kazandığı uzmanlıkla, Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.
Uzman Yazarlar