Pandemide para biriktirme yolları

Evlere kapandığımız şu günleri biraz birikim yapmak için değerlendirebilir miyiz? Aslında benim gibi para harcamayı seven insanlar için birikim yapabildiğimiz bir dönem oldu. Peki pandemi sürecinde nasıl birikim yapabilirim? Bu süreçte işsiz kalan ya da ekonomik zorluk yaşayanların affına sığınırım ve onların en kısa sürede arzu ettikleri refah düzeyine kavuşmalarını dilerim.

Devamını Gör

Çocuklara birikim yapmayı öğretmek için 5 etkili yöntem

Para biriktirmek, erken yaşta kazanılan bir alışkanlık. İlk eğitimi ailelerinden alan çocuklar, ailelerinin birikim yapmak için tutumlu davrandığını gördüklerinde tutumlu davranma ve para biriktirme alışkanlıklarını kazanabilirler. Paranın ne anlama geldiğini, tutumlu davranmanın ve birikim yapmanın önemini çocuklarına erken yaşta anlatmak isteyen aileler birkaç kolay yöntemle çocuklarını yönlendirebilirler.

Devamını Gör

Mevduat hesabı açarken nelere dikkat etmeli?

Birikimlerinizi garanti ve güvence altında tutmak isteyenler için en ideal yatırım araçlarından biri mevduat hesaplarıdır. Bankada mevduat hesabı açarak hem paranızın değer kaybının önüne geçmiş hem de güvence altına almış olursunuz. Peki mevduat hesabı açarken nelere dikkat etmeli?

Devamını Gör

Döviz hesabı nedir? Nasıl açılır?

İlk anlamıyla yabancı ülke parası olarak bilinen döviz, sıklıkla kullanılan bir yatırım aracı. Pek çok avantaj barındıran bu yatırım şekli, planlanan bir yurt dışı seyahati için de kullanılabilir. Döviz hesabı ile ilgili sorularınıza yanıtlar bu yazıda.

Devamını Gör