2021’in EN çok kazandıran yatırım araçları
Mevduat

2021’in EN çok kazandıran yatırım araçları

2021 yılını geride bıraktığımız şu günlerde geçtiğimiz yılı kısaca değerlendirecek olursak, 2021 yılında doğru yatırım araçlarını kullananların oldukça kârlı bir yıl geçirdiği söylenebilir. Özellikle TL, döviz ve altın gibi yatırım araçları karşısında oldukça değer kaybederken, bir yıl boyunca parasını değerlendirmek isteyenlerin tercihleri değişkenlik gösterdi. Peki 2021’de hangi yatırım aracı ne kadar kazandırdı? Gelin birlikte inceleyelim.
Dövize Çevrilebilir Mevduat sistemi nedir?
Mevduat

Dövize Çevrilebilir Mevduat sistemi nedir?

20 Aralık 2021’de yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu bankaları tarafından uygulanacak yeni mevduat sistemini tanıttı. Dövize Çevrilebilir Mevduat, kısaca DÇM, adı verilen bu sisteme göre birikim yapmak için vadeli Türk Lirası hesabını tercih eden vatandaşların kur farkında yaşadıkları zararlar Hazine tarafından ödenecek.
Para biriktirmenin EN kolay 15 yolu
Mevduat

Para biriktirmenin EN kolay 15 yolu

Hepimizin yapması gereken birtakım bütçe planlamaları var. Aylık harcamalarımız ve günlük giderlerimizi ince detaylarıyla hesaplayıp kazandığımız parayı gereksiz harcamalardan kaçınarak kullanmaya çalışıyoruz. Bu bütçe planlamalarını dikkatle yapıp gelecek planlarımız için de para biriktirmeye uğraşıyoruz. Genelde ay başında yaptığımız bütçe planlamaları ile ay sonundaki durum birbirine uymuyor ve bu da para biriktirmemizi oldukça zorlaştırıyor. Ancak kolayca para biriktirmenin yolları var. Hadi gelin, para biriktirmek için neler yapmamız gerektiğine bakalım.
Pandemide para biriktirme yolları
Mevduat

Pandemide para biriktirme yolları

Evlere kapandığımız şu günleri biraz birikim yapmak için değerlendirebilir miyiz? Aslında benim gibi para harcamayı seven insanlar için birikim yapabildiğimiz bir dönem oldu. Peki pandemi sürecinde nasıl birikim yapabilirim? Bu süreçte işsiz kalan ya da ekonomik zorluk yaşayanların affına sığınırım ve onların en kısa sürede arzu ettikleri refah düzeyine kavuşmalarını dilerim.