Laleli’de nereler gezilir?

İstanbul’un turistik ilçelerinde Fatih’te bulunan Laleli’de gezilebilecek çok sayıda tarihi yer var. Laleli otellerine yürüyüş mesafesinde olan Laleli Camii, Capitolium Manastırı, Laleli Külliyesi ve Taş Han gezilebilecek ilk yerlerden. Bölgeden toplu taşıma veya özel araçla kısa sürede tarihi yarımada olarak da bilinen Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz. Burada Sultanahmet Camii, Ayasofya, Theodosius Dikilitaşı ve Gülhane Parkı’nı gezebilirsiniz. Müzeleri sevenler için burada Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı bulunuyor.

Devamını Gör

Kartepe'de kayak sezonu ne zaman başlar, ne zaman biter?

Bölgede kar sezonu Aralık ortası gibi başlayıp Mart ayının sonunda bitmektedir. Kayak sezonu dışındaki aylarda da bölge otelleri konaklama için açıktır.

Devamını Gör

İzmir’de ne yenir?

İzmir, meşhur Ege Mutfağı’nın en güzel lezzetlerini yiyebileceğiniz şehirlerden biri. Adını bile duymamış olabileceğiniz otlarla yapılan lezzetler, çeşit çeşit mezeler ve birbirinden güzel balıklar, İzmir’de damağınızı şenlendirecek yiyecekler arasında. İzmir’in meşhur kumrusunu da yemeden dönmemelisiniz.

Devamını Gör
x