Bankacılık ücretlerinde yeni düzenlemeler

Bankaların para transferi, fatura ödemesi, hesap işletim ücreti, para çekme gibi işlemlerden aldıkları ücret ve komisyonlarda indirime gidildi. Buna göre 1.000 TL ve altında işlemler için komisyon oranı mobil bankacılığı ya da internet bankacılığı aracılığıyla yapılırsa 1 TL’yi, ATM’den yapılırsa 2 TL’yi, diğer kanallar aracılığıyla yapılırsa da 5 TL’yi geçemeyecek.

Devamını Gör

Erken ödeme cezası itirazına Yargıtay onayı

Özellikle konut kredisi faizlerinin yüzde 80’lere kadar gerilediği şu günlerde yeniden yapılandırma sorularıyla çok sık karşılaşıyoruz. Kredinizi yeniden yapılandırdığınızda ödediğiniz % 2 yeniden yapılandırma cezasına Yargıtay’dan fren geldi.

Devamını Gör

Bankalar artık bu masrafları alamayacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankaların ücret, masraf ve komisyonlarına ilişkin yeni bir düzenleme hazırladı. Bu yeni taslağa ipotek fek ücretinden, kiralık kasa ziyareti, taksitli nakit avans komisyonu, dekont yazdırma ücretine kadar pek çok ücretin kaldırılması planlanıyor. BDDK yeni yönetmelik taslağını resmi sitesinde paylaştı ve yapılması planlanan düzenlemeleri açıkladı. Buna göre sözleşmeler en az 12 punto büyüklüğünde anlaşılır bir dille yazılacak.

Devamını Gör

Kredili Mevduat Hesaplarına yeni kesinti

Merkez Bankası’nın Kredili Mevduat Hesabı (KMH) hesaplarındaki faiz indiriminin ardından, bazı bankalar Bankacılık Hizmet Geliri adı altında para kesmeye başladı. Bu yüzden hesaplarınızı mutlaka kontrol edin.

Devamını Gör