Artık kaza tespit tutanaklarını ve hasar durumlarını anında internet üzerinden görüntüleyebileceksiniz. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Bilgi ve Gözetim Merkezi kurumsal değişim ve dönüşüm politikası doğrultusunda internet sitesini yeniledi. Yeni sitede kaza tespit tutanakları anında görüntüleyebilir ve hasar durumu sorgulayabilirsiniz.

 

Sigorta ve kasko poliçelerinizi de kontrol edebilirsiniz

Yenilenen web sitesinde sigorta şirketlerinin sisteme girdiği Kaza Tespit Tutanakları, sigortalı tarafından anında görüntülenebiliyor. Ayrıca sigorta şirketlerinin kaza hakkındaki görüş ve son duruma siteden takip edilebiliyor. Aynı zamanda isteyen sigortalı Trafik ve Kasko poliçelerini yeni siteden sorgulayarak bilgilerini kontrol edebiliyor.

Hasar bilgilerine anında ulaşabilirsiniz

Ana menüde raporlar başlığı altında Kaza Tespit Tutanağı rakamlarının yıllara ve illere göre dağılımı gibi istatistiki bilgiler var. Ayrıca, her sigortalı Trafik ve Kasko poliçelerini yeni web sitesi üzerinden bilgileri sorgulanabiliyor, hasar bilgilerine ulaşabiliyor. Trafik sigortalarıyla ilgili son gelişmeleri Zorunlu Trafik Sigortası’na yüzde 50’ye varan zam yapıldı başlıklı yazımızdan da okuyabilirsiniz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2059 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.