Kredi kartlarında sıkışma yaşıyor, ödemekte zorlanıyorsanız bu yazımız tam size göre... Kredi kartlarınız borcunu daha da arttırmamak için borçlarınızı ihtiyaç kredisine  transfer etmenizi öneririz.

Aslında borç transferi ihtiyaç kredisi çekmek anlamına geliyor. Tek farkı banka sizin adınıza parayı kredi kartlarınıza yatırır ve siz tek bir yere borçlanırsınız. Üstelik ihtiyaç kredisinde 60 aya kadar vade seçenekleri de mevcut. Bu durumda vadeyi uzatarak bütçe dengenize göre taksit ödemelerinizi de düşürebilirsiniz.

İçindekiler

Kredi kartınızın asgarisini 2 ay ödemezseniz kredi çekmeniz zorlaşır

Unutmayın kredi kartınızın asgari ödeme tutarını 2 ay geciktirmeniz durumunda bu krediyi çekmeniz de mümkün olmayacaktır.  Borçlarınızın daha da artmasını beklemeden ihtiyaç kredisi çekmek sizi rahatlatacaktır aksi durumda yeni bir kredi çekmeniz de mümkün olmayabilir.

10 bin lira borca 252 TL taksit

Örneğin kredi kartlarınızın toplam borcu 10.000 TL ise aylık yaklaşık 2.500TL ödeme yapmanız gerekir ve her ay toplam borca işleyecek faizle bu tutar artar. Bankadan ihtiyaç kredisi çekip borçlarınızı transfer ederseniz hem kartlarınızı kapatabilir hem de 10.000 bin TL’ye 60 ayda 252 TL taksit ödersiniz. Vadeyi 36 aya yani 3 yıla indirdiğinizde taksitleriniz yaklaşık 360 TL olur. Bu durumda kredi kartlarınıza her ay ödemeniz gereken faiz toplamına yakın bir meblağla kredi taksidi ödeyerek kart borçlarınızı kapatabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde aylık faiz oranı 60 ay vadede %1,25 lere düştü. Kredi kartlarında ki aylık faiz oranı ise %2,34.

İyi bir bütçe hazırlayın

Hemen hatırlatalım ihtiyaç kredisiyle kredi kartlarınızı kapatmanız durumunda iyi bir bütçe dengesi oluşturmayı unutmayın. Kredi kartlarımın borcu kapandı diye düşünmeyin. Yeni harcamalar yaparken çok dikkatli olun. İyi ve planlı hareket ederseniz ihtiyaç kredisi ya da borç transferiyle rahatlayabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN