Karşılaştırın %10 kazançlı çıkın

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Hayatınızın belki de ilk evini satın alacaksınız, bir miktar peşinatınız var ve konut kredisi kullanmayı düşünüyorsunuz. Böylesine uzun vadeli ve yüklü bir kredi kullanmadan önce karşılaştırma yapmanın size ne kadar kazandıracağını biliyor musunuz? Tüm bankaların kredi koşullarını karşılaştıran Enuygun.com sitesi, işte tam da bu alanda sizlere büyük kolaylık sağlıyor. Karşılaştırarak aynı krediyi yaklaşık 18.000 TL daha ucuz ya da başka bir deyişle en ucuzuyla en pahalısı arasında %10 daha az ödeyerek kredi kullanabilirsiniz.

Fark 20.000 TL’ye kadar çıkıyor

Sizlere yeni kredileri tanıtıyoruz, yeni kampanyalardan söz ediyoruz hatta biz de zaman zaman bu satırlarda karşılaştırma yapıyoruz. Örneğin en çok kredi çekilen konut kredisi miktarı olan 120 ay vadeli 100.000 TL krediyi bir banka aylık 1.497 TL taksitle verirken, diğer bankada taksit tutarınız 1.642 TL'ye çıkıyor. Toplam masraf dahil sigorta primi hariç geri ödemede ise 17.830 TL’lik fark var. Bazen bu fark 20.000 TL’ye kadar da çıkabiliyor. İşte bu yüzden konut kredisi kullanmayı düşünüyorsanız ya da yakın çevrenizde kredi kullanarak ev satın almak isteyenler varsa, mutlaka bu karşılaştırma sayfalarına göz atın. Gerçekten de oturduğunuz yerde birkaç dakikanızı alacak bu işlem, sizin cebinizden fazladan para çıkmasına engel olacaktır.

Banka banka dolaşmayın

Üstelik banka banka dolaşmadan ve dilerseniz cep telefonunuzdan bile bakarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Karşılaştırmayı ihmal etmeyin, dilerseniz yine hemen başvur butonunu tıklayarak banka yetkililerinin size geri dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz. Sizin talebiniz banka ekranına düşecek ve bu süreçten sonra banka yetkilileri sizinle temas kuracak sorularınızı cevaplayarak isterseniz başvuru girişinizi yapacaktır.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar