İstanbul Sabiha Gökçen ve Abu Dabi şimdi çok daha yakın

muratekinay
İçindekiler

Etihad Havayolları'nın yeni seferleri ile şimdi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan direkt seferlerle Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'ye uçabilirsiniz. 1 Temmuz 2016'dan itibaren başlayacak seferlerle Türk Hava Yolları ortaklığı haftada toplamda 8 uçuş gerçekleşecek.

Etihad Havayolları'nın İstanbul ve Abu Dabi arası yolcularını taşıyacak seferler İstanbul'dan salı, perşembe, cuma ve cumartesi günleri saat: 13:40'ta ve 19:15'te hareket edecek. Türk Hava Yolları ortaklığı ile gerçekleşecek uçuşlar ise pazartesi, çarşamba, perşembe ve cumartesi günleri yine İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat: 20:25'te ve 02:00'de hareket ederek yolcularını taşıyacak.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin dev gökdelenleri ve göz alıcı kumsalları ile bilinen başkenti Abu Dabi'den ise seferler salı, perşembe, cuma ve cumartesi günleri saat: 08:50 ve 12:40'ta düzenlenecek. Yine aynı günlerde gerçekleşecek ikinci seferler ise saat: 03:00 ve 06:55'te gerçekleşecek. İstanbul ve Abu Dabi'yi birbirine bağlayan Etihad Havayolları seferleri ile hem Birleşik Arap Emirlikleri'nin gözde başkentini keşfedebilir hem de şehirden aktarmalı seferlerle Asya ülkelerine veya Avustralya'nın Sidney, Brisbane ve Melbourne gibi şehirlerine uçabilirsiniz.

Çölde yükselen bir vaha

Adı Dubai kadar duyulmasa da en az onun kadar güzel ve etkileyici bir şehir olan Abu Dabi, karaya köprülerle bağlanan çok sayıda adadan oluşuyor. Dubai'ye uzaklığı ise arabayla yaklaşık 2 saat. Yani Abu Dabi'ye uçarak iki şehri de kolayca görebilirsiniz. Çöl ikliminin yaşandığı Abu Dabi genellikle kış aylarında sıcak havada tatil yapmak ve denize girmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Şehir merkezinde deniz ve güneş keyfi yapabileceğiniz çok sayıda plaj var. 

Abu Dabi'de yapılabilecek en iyi şeylerden biri de çölde safari. 4X4 araçlarla çölün ortasına doğru heyecan verici bir yolculuğa çıkabilir ve unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Şehirde adını Birleşik Arap Emirlikleri'nin kurucusundan alan Şeyh Zayed Camisi'ni de görebilirsiniz. Beyaz mermerlerin hakim olduğu caminin mimarisi işlemeleri ve yapısıyla tüm görenleri büyülüyor. Bu cami aynı zamanda dünyanın en büyük tek parça el dokuma halısına da ev sahipliği yapmasıyla biliniyor.

Yükselen Vaha

Eğlencenin merkezi

Şehirde özellikle çocuklu aileler için en eğlenceli yerlerden biri de Ferrari World. Dev bir eğlence parkı olan bu yerde yüksekten hızla aşağı inen trenlere binebilir, gösterileri izleyebilir veya yemek yiyerek hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Abu Dabi'de ülkenin zenginliğini en iyi yansıtan yerlerden biri olan Emirates Palace'ı da rotalarınız arasına ekleyebilirsiniz. Dünyanın en büyük otellerinden biri olarak anılan Emirates Palace'ın en ilgi çekici özelliklerinden biri de içinde altın çekebileceğiniz bir ATM cihazı olması. Şehirden ayrılmadan lezzetli Arap kahvelerinin tadına bakmayı ve çeşit çeşit hurmalardan almayı da unutmayın.

Ferrari World

muratekinay
Murat Ekinay
503 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar