iPhone kullanıyorum uçak modu ne anlama geliyor?

mervekilic

Uçak yolculuğunda eğlenmek için telefon ya da tablet bilgisayarınızı kullanmak isterseniz, uçak modunu açabilirsiniz. Telefonunuzu kapamadan uçak moduna aldığınızda sinyaller kesilir, arama yapamaz ya da çağrı ve mesaj alamazsınız. Ancak müzik dinleyebilir, video izleyebilir, e-postalarınızı ve mesajlarınızı okuyabilir ve takvim notları ile hesap makinesini kullanabilirsiniz.

İçindekiler

Ayarlar bölümünden seçebilirsiniz

Akıllı telefonlar, iPad ve tablet bilgisayarlarda uçak modunu kullanmak için ayarlara gidin. Uçak modu, ayarların ilk sırasında bulunur. Bunu seçtiğinizde telefonunuzun sol üst köşesinde uçak işareti göreceksiniz. Böylece telefonunuzun sinyali kesilir ve uçaktaki cihazlara zarar vermesi önlenir. Uçak modundayken telefon ve tabletinizdeki özellikleri kullanabilirsiniz ancak şebeke hizmetlerinden faydalanamazsınız.   

Tepkilerle karşılaşabilirsiniz

Uçak modunu seçseniz bile insanlar tepki gösterebilir. Telefonunuzun açık kaldığını düşünerek sizi uyarabilirler. Bu durumda sakin ve nazik bir şekilde uçak modunun cihazlara zarar vermediğini anlatmalısınız. Uçak modu sayesinde müzik dinleyebilir, gereksiz mesajlarınızı ve fotoğraflarınızı silebilirsiniz.


mervekilic
Merve Kılıç
34 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN