iPhone kullanıyorum uçak modu ne anlama geliyor?

mervekilic
İçindekiler

Uçak yolculuğunda telefonunuz ya da tablet bilgisayarlarınızla eğlenceli vakit geçirmeye devam etmek istiyorsanız uçak modunu kullanabilirsiniz. Telefonunuzu kapatmadan uçak moduna getirdiğinizde telefonunuzun sinyalleri kesilir, arama yapamaz ya da çağrı ve mesaj alamazsınız ancak müzik dinleyebilir, video izleyebilir, e-posta ve mesajlarınızı okuyabilir, takvim notlar ve hesap makinasını kullanabilirsiniz.

Ayarlar bölümünden seçebilirsiniz

Akıllı telefonlar iPhone, iPad ve tablet bilgisayarlarda yer alan uçak moduna ayarlardan ulaşabilirsiniz. Ayarların ilk sırasında yer alan uçak modunu seçtiğiniz zaman sol üst köşede uçak işareti çıkar. İşte bu andan itibaren telefonunuzun sinyali kesildiği için uçağın cihazlarına zarar veren durum ortadan kalkmış olur. Şebekeden faydalanmadan telefon ve tabletinizin içindeki özellikleri kullanabilmiş olursunuz.

Tepkilerle karşılaşabilirsiniz

Ancak uçak modunu seçseniz bile çevrenizden hoş olmayan bakışlarla karşılaşabilir ya da sözlü tepkiler alabilirsiniz. Pek çok kişi telefonunuzun hala açık olduğunu düşünerek sizi uyarır. Zaman zaman bu yüzden tartışmaya da girebilirsiniz. Bu yüzden sakin ve nazik bir şekilde sizi uyaranlara uçak modunun uçağın cihazlarına zarar vermediğini anlatmanız lazım. Ancak bu mod sayesinde müzik dinlemek, fazla mesajlarınızı ve fotoğraflarınızı silerek telefonunuzda bir temizlik operasyonu yapmak mümkün.

mervekilic
Merve Kılıç
35 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.
Uzman Yazarlar