İçindekiler

Cep telefonu operatörlerinin normal internet bağlantı ücretlerinden daha uygun fiyatlara süre ya da veri transferi limitli paketler halinde müşterilerine sunduğu internet hizmetine İnternet Paketi denir. İnternete sık sık giren biriyseniz operatörünüzün sunduğu internet paketlerinden size uygun olan bir tanesine abone olarak daha ucuz fiyatlara internete bağlanabilirsiniz. 

Akıllı telefonlara şart

İnternet paketleri günlük, haftalık, aylık gibi süre sınırlamalı olabileceği gibi 100 Mb, 1 Gb vb. gibi veri transferi sınırlamalı olabilirler.

 Günümüzde hele ki akıllı telefon kullanıyorsanız mutlaka internet paketi olan tarifeleri almanızı öneririz. Aksi taktirde siz farkında olmadan telefonunuz wifi dışında da internete bağlanabilir bu da fatura maliyetinizi yükseltebilir.

Telefonuyla sürekli sosyal medya kullananlar

Sürekli sosyal medya kullanıyorsanız ve cep telefonunuzu bir nevi bilgisayar gibi kullanıyorsanız en az 1 GB ya da 2 GB internet olanığı sunan paketlerden almanızı tavsiye ederiz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar