İçindekiler

Otomobil satışları artarken hurda araçlarına ilişkin teşvik paketi çalışması da gündeme geldi. Buna göre hurda araç sahiplerine nakit ve vergisel olmak üzere iki ayrı teşvik hazırlanması gündemde.

Yaklaşık 10 yıl önce hurda araç indirimi yapılmış ve otomobil satışlarında ciddi bir artış meydana gelmişti. Hükümet yeniden böyle bir çalışma yapmayı planlıyor. Yol güvenliğini arttırmak amaçlı 20 yaşın üzerindeki araçların trafikten çekilmesi gündemde. Bu araçlar için iki alternatif öngörülüyor.

Hurda araca vergi indirimi

Star Gazetesi’nde yer alan habere göre hurda aracını teslim ederek yerine yeni araç almak isteyenlere vergi indirimi getirilecek. Ya da elinde hurda aracını vergi ve diğer borçları nedeniyle elinden çıkartamayana da borçlarını ödeme kolaylığı getirilecek. Yine aynı paket kapsamında çevreyi kirleten araçlardan daha fazla ÖTV ve MTV alınmasına ilişkin çalışmanın da aynı paket kapsamında değerlendirileceği öngörülüyor.

İkinci el otomobile de taşıt kredisi

Elinizde hurda araç yoksa bile ikinci el otomobil almak ya da eskiyen aracınızı daha yenisiyle değiştirmek taşıt kredisi sayfamızı tıklamanız yeterli. Almak istediğiniz kredi tutarı ve vadesini girerek bankaların ikinci el taşıt kredisi için verdikleri kredi tutarlarını görebilirsiniz. Dilerseniz de başvuruda bulunabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar