Havaalanı Transfer ve Servis Karşılaştırması

tugbahacibayramoglu

Hava taşımacılığında biletlerin ucuzlaması ve artan rekabet sonrası artık tatilcilerin gözde seyahat aracı uçak oldu. Ancak havaalanlarına ulaşım, bazen uçuşun kendisi kadar pahalı olabiliyor. Taksiyle şehirden genellikle uzakta olan havaalanına gitmek çok pahalı. Kendi arabasıyla gidebilenler de astronomik park ücretlerinden şikayetçi. Toplu taşımanın bir çok yerde sıkıntılı olduğunu da gözönüne alınca, uçak yolcuları artık havaalanı servisi olan firmaları tercih ediyor.

İçindekiler

Havaalanı servisinde rekabet arttı

Bu durumda havayolu firmaları da servis taşımacılığı yaparak yolcuları kendi bünyelerine çekmek için kıyasıya bir rekabete girdi. İlk önce Atlasjet ile başlayan bu uygulama şimdilerde hemen hemen tüm firmalara sıçramış durumda. 

Uçak bileti kadar taksi ücreti ödemeyin

Örneğin Antalya’ya uçup Alanya ya da Kemer’e yakın bir otele gitmek istediğinizde neredeyse uçak bileti kadar taksi ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Oysa uçak firmalarının servisini kullanarak havalimanından gideceğiniz yere kadar konforlu bir otobüs yolculuğu yapabilirsiniz. Bodrum gibi dağınık tatil yörelerinde ya da İzmir gibi havalimanın uzak olduğu yerlerde servisler size büyük kolaylık sağlar.Uçak biletlerinizi Enuygun.com’dan karşılaştırarak alırken firmaların servislerine bir gözatın derim. Ancak hemen hatırlatalım havayolu firmaları servislerini yaz-kış dönemi ya da yoğunluklara göre değiştirebiliyor. Bu yüzden uçak biletinizi satın almadan önce mutlaka servis günlerini ve hala aynı servis hizmetinin devam edip etmediğini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Fiyatlar da değişiklik gösterebilir. (Yazının ilk giriş tarihi 30 Mayıs 2012'dir. Belli aralıklarla güncellenmektedir.)

Uçak Bileti

Atlasjet Havaalanı Servisleri

Atlasjet'in Antalya’dan Alanya ve Kemer yönüne, Bodrum’da Turgutreis, Bitez, Gümbet ve Bodrum merkeze, İzmir’den Kuşadası, Selçuk, Manisa, Aydın ve Bornova’ya servisi mevcut ve ücretsiz. Yurtdışında ise İran'da Tahran ve Tiflis servisleri de bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için Atlasjet servis sayfasına bakabilirsiniz. 

Pegasus Havaalanı Servisleri

Pegasus'un servis ulaşımını ya HAVAŞ ya da başka özel servis şirketleri aracılığıyla yapıyor. Mersin, Adana, Malatya, Elazığ, İzmit, Gebze, Sakarya, Bursa, Gaziantep, Trabzon-Rize, Samsun-Ordu ve Konya, Fransa’da Lyon ve Saint Etienne arasında servis ulaşımı yapıyor. Ücretleri ise şehrine göre değişiyor.

Onurair Havaalanı Servisleri

Onurair'in Bodrum, Dalaman, Elazığ, İzmir, Malatya, Samsun, Gaziantep, Adana, Antalya, Şanlıurfa, Trabzon ve Alanya’ya servisi var, ücretsiz.

Anadolujet Havaalanı Servisleri

Anadolujet'in Servis taşımacılığı olmayan Anadolujet Secura Drive servisiyle 7 gün 24 saat evden havalimanına özel taşımacılık yapıyor ve yüzde 30 indirim sağlıyor.

SunExpress Havaalanı Servisleri

SunExpress'in Mersin, Adana, Alanya, Kars, Malatya yönüne ya kendi servisi var ya da Havaş ile ulaşım sağlıyor. Önceden rezervasyon ile belli yerlere ücretli servis sağlıyor.

Bonus Card’lılara özel hizmet

Garanti Bankası, Bonus Card sahiplerine İstanbul Atatürk Havalimanı’nda vale hizmeti veriyor. İç ve Dış hatlar terminalinde Bonus Card'ınızı gösterdiğiniz özel otopark görevlisi arabanızı kapıdan alır, otoparka %50 indirimli bırakır, dönüşünüzde kapıda teslim eder. Bilgi için 444 03 33 Alo Garanti'yi arayabilirsiniz.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN