Gıda sorunlarınız için Alo 174'ü arayın

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Sağlık yaşamın en temel kriterlerinden biri sağlıklı beslenmektedir. Yediğimiz, içtiğimiz, vücudumuza giren gıdaların bir takım koşullara uygun olması gerekir. Ama bezen şüphelendiğimiz, zararlı gördüğümüz ya da barındırması gereken koşullara uymayan gıda maddeleriyle de karşılaşabiliyoruz.

İşte böyle bir sorunla karşılaşırsanız Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Alo 174 hattını aramanız yeterli. Bu hatta yapacağınız şikayetler bakanlık yetkilileri tarafından değerlendiriliyor.

Başvurunuz takip edebilirsiniz

'Yediğine içtiğine dikkat et güvenilir gıda tüket' reklam çıngılıyla duyurulan Alo 174 hattı nasıl çalışıyor? Bu hat ihbar ve şikayette bulunmak isteğiniz işletme adı, adresi ya da ürün bilgilerini girmenizle oluşturuluyor. Başvurunuzu e-posta adresinize gelen başvuru sorgulama numarası ya da TC numaranızla www.alo174.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Denetimi bakanlık yetkilileri yapıyor

Sizin şikayetiniz üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın il ve ilçe görevlileri tarafından denetim yapılmaktadır. Sizinde gıdaya ilişkin şikayetleriniz ve ihbarlarınız varsa Alo 174 hattını arayıp şikayetlerinizi belirtebilirsiniz. İhbar hattı Türk Telekom ve GSM firmalarının en düşük tarifesinden ücretlendirilmektedir.

Başvurular ürün gruplarına göre incelendiğinde ise en çok tahıl, un ve unlu mamüller ve et ürünleri ön sıralarda yer aldı.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar