İçindekiler

Önceleri sadece maillerinize bakabildiğimiz ve internete girebildiğimiz yeni nesil cep telefonları artık sınır tanımıyor. Gün geçmiyor ki yeni bir telefon çıksın ve inceliğiyle, hafifliğiyle, ekran kalitesiyle bizi şaşırtmasın. Pazarın lideri Apple ve Samsung, bir kaç ayda bir pazara yeni bir telefon sunarak hedef kitlesinin gözüne girmeye çalışıyor. Bu kıyasıya çekişmenin son ürünü de Samsung’un Galaxy S3'ü oldu.

Yüzünüzü tanıyor sosyal ağlara giriyor

Yüz tanıma teknolojisine (Face Recognition) sahip olan cihaz, çekilen fotoğraflardaki yüzleri tanımlayarak onları doğrudan rehberiniz, e-mail adresi ve sosyal ağlardaki herhangi bir hesabıyla eşleştiriyor. Fotoğrafta gördüğünüz arkadaşınızın yüzüne tıkladığınızda onun Facebook ve Twitter sayfasına ulaşmakla kalmayıp, telefon numarasını da görüntüleyebiliyorsunuz.

Arkadaşınızla mesajlaşırken konuşmaya karar verdiğinizde telefonu kulağınıza koymanız yeterli, hemen arama komutu yapabiliyor. Sesli komut özelliği, otomobil kullanırken telefonlarından vazgeçemeyenler için ideal!

Sesli komutla alarm kuruyor

Yine sesli olarak cihaza "Sabah 06:30'a alarmı kur" komutu verdiğinizde sizin sesinizle alarmı kurabiliyor.

All Share Cast özelliği, telefonları televizyonlara kablosuz bağlantı yoluyla bağlarken, telefonun küçük ekranından dev ekranlara görüntü aktarılabiliyor. Burst Shot özelliği ile aynı anda 20 kare fotoğraf çekebilen cihaz, tekrar tekrar en iyi fotoğrafı ortaya çıkarmak için defalarca fotoğraf çekilmesini gereksiz kılıyor.

4 Haziran'da Turkcell, Vodafone ve Avea'da

Tüm bu özelliklere sahip telefonu almak için pek çok ülkede kuyruklar oluşurken Türkiye’de özel partilerle tanıtım yapıldı. Dünyada daha satışa çıkmadan 10 milyon ön sipariş alan telefon için Türkiye’deki gsm operatörleri de farklı kampanyanlar düzenledi. Turkcell, Vodafone ve Avea ön sipariş aldıkları telefonu 4 Haziran’da satışa çıkaracaklar.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar