Facebook telefon uygulaması Home'u tanıttı

tugbahacibayramoglu

Facebook akıllı telefonlar için ürettiği yeni ürünü ‘Home’u tanıttı. Android işletim sistemiyle çalışan yeni uygulamada, Facebook içerikleri ana sayfada yer alıyor. Böylece e-mail, harita, mesajlaşma ekranı gibi tüm içerikleri aynı anda görebiliyorsunuz.

İçindekiler

12 Nisan'da Samsung modellerinde

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin California’daki merkezinde yaptığı sunumunda yeni ara yüzün ilk olarak HTC One, telefonlarında, 12 Nisan’dan itibaren de Samsung’un Galaxy Note II, Galaxy S3 ve S4 modellerinde uygulamaya konacağını açıkladı.

 

Chat Heads mesajlaşma programı var

Yeni uygulamayla Facebook’ta yapabileceğiniz her şeyi fotoğraf yüklemekten durum güncellemesine kadar yapabiliyorsunuz. Ayrıca Chat Heads adı verilen yeni bir mesajlaşma fırsatı da sunuyor. İnternet üzerinden cep telefonunuzla Chat yapmak istediğinizde o kişinin fotoğrafına tıklamanız yetecek.

Telefondan Facebook kullanımı kolaylaşacak

Ayrıca ana ekranda Cover Feed adı verilen gelişmelerin yer aldığı ekran olacak. Uyarılar ve mesajlar ana ekranın üzerinde duracak. Home arayüzünü tanıtımında artık insanların sosyal medyada geçirdikleri vakittin büyük çoğunu cep telefonu üzerinden geçirdiğine dikkat çeken Zuckerberg, bu uygulamayla telefondan Facebook kullanımının kolaylaşacağını vurguladı.

Facebook hızlı sms chat programıyla da gençler arasında yaygın olarak kullanılan Whats Up ve benzeri programlara da rakip olacak. Facebook’un HTC firmasıyla anlaşmalı olarak ürettiği Home ara yüzlü yeni telefonu da 12 Nisan’da 99,99 dolardan satışa çıkacak. Facebook'un bir diğer uygulaması Poke'u ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN