Facebook attığınız mesajın karşı taraf tarafından görülüp birkaç saniye içinde silinmesine sizin karar vereceğiniz bir uygulama başlattı. Facebook’un bu yeni Poke uygulamasıyla arkadaşlarınızı dürtebilir, onlara mesaj, fotoğraf ve video gönderebilirsiniz.

İçindekiler

Mesaj kendini imha ediyor

Bir arkadaşınıza göndereceğiniz bir mesajın sizin belirlediğiniz bir süreden sonra imha edilmesini ister miydiniz? Bilim kurgu filmlerindeki gibi “Bu mesaj okunduktan sonra kendi imha edecek” sözü gerçeğe dönüşüyor. Facebook’taki Poke uygulamasıyla arkadaşınıza gönderdiğiniz mesaj, fotoğraf ya da video gibi eklentinin 1, 3, 5 saniyede silinmesini sağlayabilirsiniz.

Uygulama nasıl çalışıyor?

Poke uygulamasıyla Facebook arkadaşlarınızı dürtebilir, onlara mesaj, fotoğraf veya video gönderebilir, istediğiniz her şeyi çok kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bir ya da birden çok arkadaşınızı aynı anda dürtebilirsiniz. Gönderdiğiniz her mesaj, belirlediğiniz süreden sonra otomatik olarak silinir; 1, 3, 5 veya 10 saniye sonra. Süre bittiğinde mesaj, uygulamadan yok olur.

Facebook’un sadece mobil cihazlara ilişkin geliştirdiği bu Poke uygluması şu an sadece iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarına sunuluyor. Android ve diğer platformlarla ilgili açıklama yapılmadı.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN