Şu an için seyahat edemediğimiz bir dönemdeyiz. Hatta seyahat planı yapmakta bile zorlanabiliyoruz çünkü neler olacağını kestiremediğimiz ve umutsuzluk yaşadığımız anlar olabiliyor. Ama üzülmemeliyiz. Hepimiz evlerimizde kalıp kendimize ve sevdiklerimize dikkat edersek bu zorlu dönemi sağ salim atlatabiliriz. Tabii evde kalmaya alışkın değiliz ve canımız sıkılabiliyor. Bir noktadan sonra ne yapacağımızı bilemiyoruz. Peki tema parklarının eğlencesini evine taşımaya ne dersin? Biz gidemesek bile tema parkları sadece parmaklarımızın ucunda. Özellikle çocuk sahibiysen çocuğunla izleyip sen de kendi içindeki çocuğu mutlu edebilirsin.

İçindekiler

Disneyland

paris disneyland

Disney, dünya genelinde tüm parklarını tedbir amaçlı olarak ziyarete kapattı. Ancak Disney’in tema parklarının belirli kısımlarını evde otururken de gezmek mümkün. Google Maps sayesinde Florida’daki Walt Disney World’ün Magic Kingdom ve Epcot adı verilen parklarını gezebilirsin. Ayrıca California’daki Disneyland’i de görmen mümkün. Sadece gezmek yetmez tabii. Disney’in birbirinden keyifli ve büyüleyici tema turlarını da evine taşıyabilirsin. Disney, bu tema turları için video ya da sanal tur sağlamasa da Disneyland gezilerini YouTube üzerinden paylaşan kişilerin videolarını izleyebilirsin. Karlar Ülkesi, Peter Pan, Karayip Korsanları, Alice Harikalar Diyarında gibi filmlerin tema gezilerine çıkabilirsin. Peki sen bir Disney tema parkı tasarlamak ister miydin? Disney’in ücretsiz programıyla sen de tasarlayabilirsin. Buradan videoları izleyip bu büyülü dünyayı yaratmak için nasıl çalışmalar yapıldığını görebilirsin. 

Uçak Bileti

Legoland

Legoland

Korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler dolayısıyla İstanbul’daki de dahil olmak üzere Legoland parkları kapatıldı. Ancak Legoland’in resmî sitesinden sanal bir gezi yapmak mümkün. Legoland Hotel & Conference adlı tesisin birçok noktasını buraya tıklayarak gezebilirsin. Ayrıca yine YouTube üzerinden daha önce Legoland’e gitmiş kişilerin paylaştıkları 4K videoları izleyebilirsin. Bütün bunlardan sonra Lego sipariş edip evde yapabilirsin. Al sana evde can sıkıntını geçirecek bir aktivite daha.

Fuji- Q Highland

Fuji Q Highland

Fuji Dağı’na yakın bir konumda bulunan Fuji-Q Highland, 79 metre uzunluğunda Fujiyama adı verilen bir hız trenine sahip. Bir dönem dünyanın en uzun hız treni olan Fujiyama, daha sonra açılan hız trenleriyle şu an dünya sıralamasında 5. sırada bulunuyor. Bu hız trenine daha önce binmiş kişilerin çektiği videoları YouTube üzerinden izleyebilirsin. Özellikle en ön sıradan çekilen videoları izlemeni tavsiye ederim. Tabii yükseklik korkun yoksa…

Ferrari World

Ferrari World

Ferrari World de tedbir amaçlı kapatılan tema parkları arasında. Orta Doğu’nun en önemli eğlence noktaları arasında bulunan Ferrari World, adı nedeniyle Ferrari marka arabaların sergilendiği bir alanmış gibi düşündürtüyor. Ancak burası Ferrari temalı bir eğlence merkezi. Hatta dünyanın en hızlı hız treni de bu parkta bulunuyor. 240 km/s hıza çıkabilen Formula Rossa’nın videolarını izleyerek bu deneyimi eve taşıyabilirsin.

Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası

Harry potter

Bir jenerasyon Harry Potter serisini okuyarak ve izleyerek geçirdi. Bu jenerasyonun birçoğu evlerine gelecek Hogwarts mektubunun hayalini kurdu çocukluğunda. Şimdi de aynı jenerasyon, Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası’nı keşfetmek istiyor. Evet belki şu an oraya gidip görmek mümkün değil ama Universal Studios’un YouTube sayfasındaki videoları izleyebilirsin. Ayrıca senin gibi “Potterhead”lerin turlarının videolarını da bulabilirsin.


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar