Ev hanımları nasıl kredi çekebilir?

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Bir evin geçiminden, ekonomisinden, yemeğinden, eve alınacaklara kadar hemen herşeyden ev hanımları mesul olsa da yaptıkları işi belgeleyemedikleri için kredi çekemezler.  Genelde paranın idaresi ev hanımındadır. Ancak bankalar için bu durum yeterli değildir. Sizin için ev hanımları nasıl kredi çekebilir sorusuna yanıt aradık?

Eşiniz kefil olabilir

Ev hanımlarının kredi çekmesi için birkaç yol var. Birincisi ya hane halkından gelirini belgeleyebilen biri kendisine kefil olacak ya da eşiniz kendi adına ihtiyaç kredisi çekecek.

Üzerinize mal varsa beyan edin

İkinci yol ise ev hanımının kendisine ait mal beyanı varsa bunu bildirmesi. Ev hanımını kendine ait ev, araba gibi üzerine tapulu malı varsa bunu başvuruda sunabilir. Ev hanımını kendisine ait kira geliri varsa bu durum kredi çekmede işini daha da kolaylaştırabilir. Kiradaki mülkün tapusyla beraber bankaya başvurabilir.

Faturalar ve birikimleriniz için hesap açın

Kredi çekmek için bir diğer seçenekde evinizin faturalarını otomotik ödeme talimatı vermek. Bunun için hesap işletim ücreti alınmayan bir hesap açabilirsiniz. Bu küçük çaplı hesaba ara sıra birikimlerinizi yatırabilir ve bir süre sonra bankaların potansiyel müşterileri arasına girip küçük miktarda kredi önerisiyle de karşılaşabilirsiniz. Şube çalışanlarıyla mevduat ilişkisi kurmanız da sizin kredibilitenizi arttırabilir.


 

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar