En ucuz iPhone 5S hangi ülkelerde satılıyor

nihanbayram

Türkiye’de ve dünyada büyük ilgili gören iPhone 5S’in ABD’deki fiyatıyla Türkiye’deki fiyatı arasında ciddi farklar var. İşte iPhone 5S’in en ucuz satıldığı ülkelerden başlayan sıralamamız. Bu arada fiyatların dolar kuruna bağlı olarak değişiklik göstereceğini belirtelim.

ABD

ABD

Birinci sırada iPhone’un anavatanı ABD var. ABD’de iPhone 5S, 649 dolar yani yaklaşık 1420 TL’den satılıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri özellikle de Dubai’de ucuz iPhone bulmak mümkün. Zaten genelde buraya gidenlerin mutlaka telefon aldığını gözlemlersiniz. Dubai’deki fiyatı da hemen hemen ABD ile aynı TL olarak yaklaşık 1.428 TL’ye geliyor.

Hong Kong

Hong Kong

Sırada bir teknolojik ürünlerin ucuz satıldığı bir başka ülke Hong Kong var. Hong Kong’da iPhone’un fiyatı yaklaşık olarak 1.447 TL’den satılıyor.

Suudi Arabistan

Suudi Arabistan

Arap ülkelerinin genelinde iPhone fiyatları düşük. iPhone 5S, Suudi Arabistan’da da yaklaşık olarak 1.499 TL’ye denk düşüyor. Hac ya da umre ziyaretine gidenlerden en çok istenen hediyelerin başında geliyor.

Malezya

Malezya

Elektronik eşyaların genelde ucuz satıldığı uzak doğu ülkelerinde iPhone 5S’te ucuza satılıyor. Malezya fiyatı 1.512 TL

Tayland

Tayland

Sadece iPhone değil hemen her türlü elektronik eşyanın ucuza satıldığı hatta çok uygun fiyatlara taklitlerinin de satıldığı Tayland’da iPhone 5S yaklaşık olarak 1.519 TL’den satılıyor. Singapur’da da aşağı yukarı aynı fiyatlara bulabilirsiniz.En ucuz fiyat araştırması yapmak isterseniz Enucuz iPhone 5S sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kanada

Kanada

iPhone’un anavatanı ABD’ye komşu bir başka ülke Kanada’da iPhone 5S uygun fiyata satılıyor. Yaklaşık satış fiyatı 1.595 TL.

Avusturalya

Avusturalya

Ada ülkesi Avustralya, iPhone 5S’in ucuza satıldığı yerlerden biri. Yaklaşık olarak 1.640 TL’ye iPhone 5S bulabilirsiniz.

İsviçre

İsviçre

İsviçre ya da Avrupa’nın diğer ülkelerinde iPhone fiyatları ABD ve Arap ülkelerine göre biraz daha yüksek. İsviçre’de 1.715 TL, Çek Cumhuriyeti’nde ise 1.740 TL.

Çin

Çin

Dünyada belki de hemen her türlü ürünün bulunduğu Çin’de iPhone 5S fiyatı bize göre ucuz. Yaklaşık olarak 1.740 TL’ye satılıyor. Ancak oldukça uygun fiyata taklit iPhone bulmanız mümkün.

İngiltere

İngiltere

İngiltere’de iPhone 5S fiyatı diğer Avrupa ülkelerinin ayarlarında satılıyor. Yaklaşık satış fiyatı 1.776 TL.

Bulgaristan

Bulgaristan

Komşu ülke Bulgaristan’da iPhone fiyatı diğer Avrupa ülkelerine göre biraz daha pahalı ama yine de Türkiye’den ucuz. Yaklaşık olarak 1.843 TL’den satılıyor.

Almanya

Almanya

iPhone 5S fiyatları Almanya’da 1.898 TL’den satılırken Hollanda, İspanya, Portekiz gibi ülkelerde aşağı yukarı aynı fiyatlara satılıyor.

Türkiye

Türkiye

Gelelim Türkiye’ye… Ülkemizde çok rağbet gören iPhone 5S dünyanın en pahalı fiyatlarından birine satılıyor. Fiyatı Apple Store’da 2.149 TL.


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar