En etkileyici yılbaşı ışıklandırmaları

nihanbayram

Aralık ayı yeni yıl süslemeleri ve ışıklandırmalarıyla soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacak manzaralar sunuyor. Özellikle Avrupa’da geleneksel hale gelen, ardından tüm dünyaya yayılan yeni yıl ışıklandırmalarının en güzel örneklerini sizler için seçtik. İşte en iyi yılbaşı ışıklandırmasına sahip 10 şehir…

Berlin (Almanya):

Berlin (Almanya):

Almanya Noel pazarlarının en canlı ülkelerinden biridir. Almanya’da pek çok şehirde Noel pazarı kuruluyor ama Berlin’deki Noel pazarı bunlardan en meşhur olanlarından biri. Weihnachts Zauber Gendarmenmarkt yılbaşına özgü süsleri ve şovlarıyla dikkat çekici. Daha yöresel ürünler ise Lucia Christmas Pazarında var. Yılbaşı akşamı ise Brandenburg Kapısı’nda kutlamalar yapılır.

Uçak Bileti

Londra (İngiltere):

Londra (İngiltere):

İngiltere’nin başkenti Londra, yılbaşı dönemi ışıklandırmaları ve süslü çam ağaçlarıyla dikkat çeken bir başka şehirdir. Ünlü saat kulesi Big Ban’ın çanları gece 24:00’ü gösterdiğinde kutlamaların yapıldığı Trafalgar Meydanı şenlik yerine döner.

Paris (Fransa):

Paris (Fransa):

Paris, Aralık ayıyla birlikte bol ışıklı görüntülere sahne olur. Özellikle Şanzelize Bulvarı ve Zafer Takı şehrin en süslü yerleri olarak dikkat çeker.

Stockholm (İsveç):

Stockholm (İsveç):

Artık 24 saatin çok uzun bir süresinin karanlık geçtiği şehirlerden biri olan Stockholm, yılbaşı dönemi ışıkları ve süslemeleriyle eğlenceli bir şehir havasına bürünür.

Barcelona:

Barcelona:

İspanya’nın en turistik şehirlerinden olan Barcelona, yılbaşında ışıklı ve süslü bir şehir haline gelir.

Ljubljana (Slovenya):

Ljubljana (Slovenya):

Masalsı bir şehir olan Slovenya’nın başkenti Ljubljana, Aralık ayında daha da masalsı bir görünüm kazanır. Kentin süslemeleri ve kurulan Noel Pazarı, şehre başka bir güzellik katar.

Milano (İtalya):

Milano (İtalya):

İtalya’da yılbaşı kutlamalarının en popüler şehirlerden biri de Milano. Milano ışıklı süslemeleriyle çok daha güzel görünüyor. Üstelik Milano’da kutlamalar 6 Ocak’a kadar sürüyor. Bunun sebebi ise La Befana Festivali. İtalyan geleneğinde Noel Baba’ya benzer bir kahramanın 6 Ocak’ta çocuklara hediye getireceğine inanılıyor.

Toronto (Kanada):

Toronto (Kanada):

Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, Aralık ayıyla birlikte ışıklandırmalarıyla dikkat çeker.

Bremen (Almanya):

Bremen (Almanya):

Almanya’da Noel pazarı ve Noel kutlamaları pek çok şehirde yaşanıyor. Masalıyla ünlü Bremen şehri de Noel zamanı ışıklandırmalarıyla masalsı bir kente bürünüyor.

Riga (Letonya):

Riga (Letonya):

Ortaçağdan kalma masalsı bir şehir olan Riga, yılbaşındaki süslemeleriyle dikkat çeken bir başka şehirdir. Eski şehirde kurulan Noel pazarı şahane fotoğraflar çekebileceğiniz bir alandır.


nihanbayram
Nihan Bayram
402 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN