En düşük faiz en hesaplı kredi

tugbahacibayramoglu

En düşük faizli kredi en hesaplı kredi midir? Hayır, bu görüş her zaman geçerli değildir. Bir mortgage ya da konut kredisinde bir çok farklı masrafı değerlendirmeniz gerekir.

1- Faiz: Kredinizin geri ödemesinde uygulanacak olan aylık faiz oranı.

2- Alım satım masrafları: Burada aşağıdaki ek ücretler söz konusu olacaktır: a) Banka Kredi Kullandırma Ücreti (Dosya Ücreti): Bankaların aldıkları standart ücretler. Pazarlığa açık olabilir. b) Ekspertiz ücreti: Bankaların değerleme için gönderdikleri uzmanların danışmanlık ücreti c) Banka ve sigorta muameleleri vergisi (BSMV) d) Diğer masraf ve ücretler: Başvuru ücreti, istihbarat ücreti, hukuk danışmanlığı adları altında alınan ücretler

3- Sigortalar: Farklı kredi türleri için farklı sigortalar yaptırmanız gerekebilir.

a) DASK: Doğal Afet Sigortası

b) Konut Sigortası

c) Bireysel Yaşam Sigortası

DASK, zorunlu bir sigortadır. Konut Sigortası da çoğu kredi sağlayıcı kuruluş tarafından talep edilir. Bazıları, sizin için bir Bireysel Yaşam Sigortası da talep edebilirler. Sigorta konusunda yalnızca size önerilen seçeneklerle kesinlikle yetinmemeniz gerekir. Sigorta primleri, serbest piyasada özgürce belirlenmektedir. Bu nedenle olabildiğince çok ve farklı yerden teklif almanız, sizin en uygun sigorta seçeneğine ulaşmanızı sağlayacaktır.

4- Taşınmaz mal için ödemeniz gerekecek olan diğer vergi, aidat ve ücretler.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar