Birleşik Arap Emirlikleri’nin iki havayolu şirketi Emirates ve Flydubai, ortak olarak 16 yeni güzergaha uçma kararı aldıklarını açıkladı. Yeni ortak rotalar arasınnda Zanzibar, Katmandu ve Klimanjaro gibi turistik yerler var.

16 yeni güzergah

Anlaşma gereği Emirates yolcuları, Flyubai uçuşlarındaki ücretsiz yemek ve bagaj haklarından yararlanabiliecek. Ortak uçuşlar sayesinde farklı havalimanlarından yapılan uçuşların yerine tek havalimanı kullanılacak.

Sabiha Gökçen de var

Aralarında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bulunduğu 16 yeni güzergah için yoğun ilgi gördüklerini belirten havilamanı yetkilileri ilk hafta 14.000 bilet sattıklarını açıkladı. Yeni rotalarda Slovakya’nın başkenti Bratislava, İstanbul Sabiha Gökçen, Karadağ’ın başkenti Podgorica, Rusya’dan Ufah, Makhachkala, Voronezh, Ermenistan’ın başkenti Erivan, Cibuti, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe, Nepal Katmandu, Klimanjaro, Bangladeş’ten Chittagong, Cibuti, Somali’den Hargeisa, Sri Lanka’dan Mattala Rajapaksa gibi şehirler var.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2335 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.