Emirates şimdi de Sabiha Gökçen'i uçuruyor

muratekinay
İçindekiler

Birleşik Arap Emirlikleri'nin en çok tercih edilen havayolu firmalarından olan Emirates, İstanbul'da Atatürk Havlaimanı'na gerçekleştirdiği kaşrılıklı uçuşlara şimdi de Sabiha Gökçen'i ekliyor. Son yıllarda birço havayolu şirketi gibi Sabiha Gökçen'i de uçuş ağına ekleyen Emirates, böylece İstanbul – Dubai arasında gerçekleşen haftalık uçuş sayısını 11'den 18'e yükselterek İstanbul yolcularını Atarürk Havalimanı'na ek olarak Sabiha Gökçen'den de başta Dubai olmak üzere dünyanın önemli merkezlerine direkt ve aktarmalı seferlerle Emirates ayrıcalığı ile taşıyacak.

Haftada toplam 18 sefer

Özellikle son yıllarda hem iş hem de tatil amacıyla İstanbul – Dubai arasında seyahat eden yolcuların sayısının hızla artması havayolu firmalarını da bu destinasyonlar arasında düzenlenen uçuşları artırmaya yönlendiriyor. Bu konuda son adım sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nin değil, dünyanın da en sevilen havayolu firmalarından olan Emirates'den geldi. Havayolu, uçuş ağına İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nı da ekleyerek Dubai'yi direkt seferlerle İstanbul Anadolu Yakası'na bağlıyor. 15 Aralık'tan itibaren başlayacak seferler İstanbul Sabiha Gökçen'den saat: 22:05'de hareket edecek ve saat: 04:20'de Dubai'de olacak. Böylece Dubai yolcuları günün erken saatlerinde şehre vararak Dubai'nin keyfini çıkarmaya başlayabilecekler. Dubai'den İstanbul Sabiha Gökçen'e gerçekleşecek uçuşlar ise yerel saatle 17:15'te hareket ederek saat: 20:15'te İstanbul'da olacak.

 

Dubai'yi keşfedin

Özellikle son yıllarda yıldızı parlayan Dubai, benzersiz kumsalları ve alışveriş merkezleri ile dünyanın her yerinden turistleri kendisine çekiyor. Özellikle uygun fiyata elektronik alışverişi yapmak isteyenlerin de tercihi olan Dubai'nin havalimanında yer alan duty free alanı da bu konuda dünyanın en büyük ve en iyileri arasında gösteriliyor. Dubai'yi daha yakından keşfetmek için Dubai seyahat önerileri galerimize göz atabilir veya Dubai yeme içme önerilerini keşfedebilirsiniz. Emirates Havayolları'nın yeni seferleri ile birlikte en uygun ve avantajlı İstanbul – Dubai uçak biletlerini karşılaştırabilir, veya Dubai – İstanbul uçak bileti fırsatlarına göz atabilirsiniz.

muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar