Eğer ehliyet almayı düşünüyor ve bu kararınızı sürekli erteliyorsanız bu haberi okumanızda fayda var. Başbakan Erdoğan'ın il valiliklerine gönderdiği talimata göre artık ehliyet sınavlarında başarılı olma kriterleri arttırılacak.

Ehliyet sınavlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen bağımsız bir kuruluşa yaptırılması kararı alındı. Özellikle direksiyon sınavında başarılı olma kriterlerinin daha da artacağı sınavlar, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevlilerinden oluşan bir komisyon tarafından da denetlenecek.

İçindekiler

Bir yıl aday sürücü olunacak

Yeni mevzuata göre ilk defa ehliyet alacaklar aday sürücü konumunda olacaklar. Yeni ehliyet alacaklar trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazanmak amacıyla 1 yıl aday sürücü olmak kriterleri geçtikleri taktirde yeni gerçek ehliyetlerine kavuşabilecekler...

Ehliyetinizi alıp kendinize otomobil almayı düşünüyorsanız da taşıt kredisi sayfamıza bir göz atarak otomobil kredileri hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim...

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN