Eğer ehliyet almayı düşünüyor ve bu kararınızı sürekli erteliyorsanız bu haberi okumanızda fayda var. Başbakan Erdoğan'ın il valiliklerine gönderdiği talimata göre artık ehliyet sınavlarında başarılı olma kriterleri arttırılacak.

Ehliyet sınavlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen bağımsız bir kuruluşa yaptırılması kararı alındı. Özellikle direksiyon sınavında başarılı olma kriterlerinin daha da artacağı sınavlar, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevlilerinden oluşan bir komisyon tarafından da denetlenecek.

Bir yıl aday sürücü olunacak

Yeni mevzuata göre ilk defa ehliyet alacaklar aday sürücü konumunda olacaklar. Yeni ehliyet alacaklar trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazanmak amacıyla 1 yıl aday sürücü olmak kriterleri geçtikleri taktirde yeni gerçek ehliyetlerine kavuşabilecekler...

Ehliyetinizi alıp kendinize otomobil almayı düşünüyorsanız da taşıt kredisi sayfamıza bir göz atarak otomobil kredileri hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim...

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu
2333 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.