İçindekiler

Eğer akıllı telefon kullanıyorsanız cep telefonunuza müzik indirmek için ios ya da Android gibi işletim sistemlerini kullanmanız gerekiyor. İphone kulanıcıysanız İos işletim sisteminden ya da iTunes üzerinden müzik indirebilirsiniz. Bu işletim sistemlerinde çok sayıda müzik indirme programı bulunuyor.

İos, Android ya da Windows işletim sistemleri

İos, Android ya da Windows Apple dışında bir başka marka akıllı telefon kullanıyorsanız da Android işletim sistemi üzerinden müzik indirebilirsiniz. Play Store uygulamalarına girerek müzik indirme programlarını yükleyerek indirme yapabilirsiniz. Sık olmamakla birlikte ios ve Android dışında Windows işletim sistemi kullanan telefonlar da bulunuyor. Yine telefonunuzdan ilgili müzik programlarını indirerek dilediğiniz müziği dinleyebilirsiniz.

Akıllı olmayan telefonlar

Akıllı olmayan telefonlar içinse GPRS/WAP ayarlarına sahip bir telefonunuzun olması gerekiyor. Bunun için telefonunuza tanımlama yapmanız yeterli. GPRS/WAP servislerinin ücretlendirmesi Turkcell, Avea ve Vodafone için farklılık gösterebilir. Servislerin kullanım şartları ve şekli operatör tarafından belirlenir. Servis ücretlerinin yanı sıra indireceğiniz içerik için de ayrıca ücretlendirme uygulanabilir.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2044 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar